Rozdíl mezi týmy byl před zápasem pouhých šest bodů. Oba celky si tak moc dobře uvědomovaly, o co hrají. „Byl to skvělý zápas z obou stran. Zkrátka derby se vším všudy,“ usmál se trenér Řepiště Pavel Zavadil.

Domácí byli v první půli lepší a nastřelili dvě tyče, do kabin se ale šlo za bezbrankového stavu. „Byli jsme trpěliví, museli jsme si však dávat pozor na brejky soupeře,“ okomentoval průběh první půle Zavadil.

První branka padla v 59. minutě, kdy se prosadil domácí Hrabec. Na 2:0 pak osm minut před koncem dával Vengřinek, vzápětí však zadělal na drama hostující Bajzath, jenž snížil. „Závěr byl hektický, ale kluci velmi dobře plnili plán, který jsme si dali,“ pochválil Zavadil své svěřence. Koncovka utkání byla vypjatá a rozhodčí rozdali několik karet. „Emoce tam byly, ale tak to ve fotbale a v derby bývá. Všechno ale proběhlo v pořádku,“ dodal Pavel Zavadil.

Trenéra hostujícího celku Filipa Racka porážka mrzela, s výkonem svého týmu byl ale spokojený. „V první půli byli domácí lepší, po změně stran se ale hra srovnala. Už neměli takový tlak, přesto nám dali dva góly. Odehráli jsme naše nejlepší utkání. Takový fotbal někdy zkrátka je, ani dobrý výkon nemusí stačit na body. Ale ukazuje se, že pokud budeme takto pokračovat, tak nasbíráme ještě spoustu bodů,“ prohlásil.

Řepiště má v čele tabulky náskok osmi bodů před Petřvaldem na Moravě. Vratimov, stejně jako Háj ve Slezsku, ztrácí bodů už devět. „Hotovo však ještě není, stále nám zbývá odehrát dost zápasů. Našlápnuto máme dobře, musíme však pokračovat a jít zápas od zápasu. Je třeba, abychom se soustředili na nejbližší zápasy, která nám hodně napoví,“ uzavřel Zavadil. 

TJ Řepiště – FC Vratimov 2:1 (0:0)

Branky: 59. Hrabec, 83. Vengřinek – 85. Bajzath. Rozhodčí: Banot – Pasterčák, Jurygáček. ŽK: 5:3.

Řepiště: Daněk – J. Matěj (63. Štulík), Vengřinek, Cverna – Skřehot (76. Kuboš), Hrabec (90. Kiš), Celba, N. Zavadil – Zaremba (76. Stanovský), Jurča, Byrtus (76. Bielik). Trenér: P. Zavadil.

Vratimov: Müller – Zbavitel, Slota, Bajzath – Kebísek (66. Indra), Duda, Brezula (74. Murín), Roháček (74. Benc), Piskoř – Teplý, Ferenc (59. Smilowski). Trenér: Racko.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...