Jenže pak doma dostali výprask 2:7 od Pusté Polomi a po deseti odehraných kolech jsou v tabulce devátí – s pěti výhrami, pěti porážkami a 15 získanými body. „Spokojení nejsme. Čekali jsme totiž, že budeme hrát výš,“ řekl trenér Brušperku Ondrej Hančín. „Ale na druhou stranu, ještě ta ztráta není taková, do desátého místa je to tam hodně našlapané,“ dodal.

Hančína kromě výprasku s Pustou Polomí mrzí ještě domácí porážka 0:1 s Kobeřicemi. „To jsme měli vyhrát,“ uvedl kouč Brušperku, jenž však naráží na to, že jeho tým nestačí na soupeře z nejvyšších pater tabulky: „Myslel jsem, že bychom mohli vyhrát více zápasů s týmy ze špičky, než jen s Petřvaldem.“

Hančín taky poukazuje na skutečnost, že Brušperk bojuje s úzkým kádrem. „Trochu nám chyběla tréninková absence. Někteří hráči byli pracovně vytížení, další zase zranění, takže se ten úzký kádr určitě projevil. Někteří museli hrát i se sebezapřením,“ uvedl trenér Brušperku.

Chtějí čtyři posily

S tím souvisí i pohyby v kabině, které se v týmu plánují. „S některými hráči se kvůli jejich pracovnímu vytížení asi budeme muset rozloučit. Bez tréninků se totiž hrát nedá,“ říká kouč Brušperku, jenž už se poohlíží také po posilách. „Pracujeme na nich asi už měsíc. Pokud to půjde, tak bychom chtěli přivést aspoň čtyři hráče,“ přeje si Hančín, podle něhož jeho tým zatím nejvíc trápí kombinační hra. „Máme tam jednoduché ztráty, nemůžeme se chytnout herně a hrajeme na náhodu. Na góly se hrozně nadřeme a chybí tomu lehkost a sehranost,“ dodal Hančín. 

Současné fotbalové dění se však zastavilo a trenér Brušperku neví, kdy se svým týmem zase bude bojovat o další body do tabulky. „Uvidíme, jak to celé dopadne,“ uzavřel.