Postup do krajského přeboru zpečetilo Staré Město v polovině května jasnou výhrou 5:1 v Kozlovicích. „Myslím, že jsme soutěž vyhráli zaslouženě, navíc pět kol před jejím koncem. Klobouk dolů před touto partou kluků,“ smekli trenéři Starého Města Radomír Hlaváč a Robert Schedling.

„Poděkovat musíme fanouškům v čele s Cigim za obrovskou podporu po celou sezónu, ale také všem lidem, kteří se jakkoliv podílejí na fungování klubu. Soutěž nám ale ještě neskončila a my se ji budeme snažit dohrát s co nejlepším výsledkem,“ dodalo duo úspěšných koučů Starého Města.

FC Kozlovice – První SC Staré Město 1:5 (21. kolo I.A tř., sk. B - 12. 5. 2024). Hosté si s předstihem zajistili postup do krajského přeboru.
Staré Město slaví historický postup do kraje, řádilo v Kozlovicích. Podívejte se

„Staré Město má svoji historii, krásný fotbalový areál, je tady velká mládežnická základna a na fotbal tady chodí 300 až 400 lidí, což je více než na třetí ligu na Frýdek. Cíl byl jasný, postup do kraje, což se podařilo. Máme z toho radost,“ prohlásil hlavní trenér Starého Města Radomír Hlaváč.

Do Starého Města přišel zkušený kouč, který trénuje již čtvrtstoletí, před touto sezonou. Má vystudované dvě profi licence, mládežnickou a dospělou. Začínal v Chlebovicích, v dalších letech působil ve Frýdku-Místku, Opavě, Baníku Ostrava a naposledy v Akademii Moravskoslezského kraje.

V jarní anketě Deníku o nejlepšího trenéra mimo profesionální soutěže se umístil na třetím místě se ziskem 6800 hlasů. Lepší už byli pouze Josef Hyrš ze Stachovic (14 tisíc hlasů) a Luděk Odstrčilík z Libhoště (11 tisíc hlasů). Celkem se do ankety zapojilo více než 56 tisíc čtenářů Deníku.

FC Kozlovice – První SC Staré Město 1:5 (21. kolo I.A tř., sk. B - 12. 5. 2024). Hosté si s předstihem zajistili postup do krajského přeboru.FC Kozlovice – První SC Staré Město 1:5 (21. kolo I.A tř., sk. B - 12. 5. 2024). Hosté si s předstihem zajistili postup do krajského přeboru a po utkání slavili s fanoušky.Zdroj: První SC Staré Město

Ve Starém Městě a okolí fotbal milují. Vždyť samotná obec má 1500 obyvatel, návštěvy se přitom pohybují okolo 300 diváků. „Máme tady příjemné prostředí a jde navíc o spádovou oblast. Lidé tady dojdou třeba ze sídliště Riviéra či Slezská,“ řekl druhý trenér Starého Města Robert Schedling.

„V dalším ročníku budeme hrát krajský přebor, věříme, že v něm budeme hrát důstojnou roli a minimálně doma vyhrávat. Děkujeme za podporu nejen obci, ale také spoustě nových partnerů v čele s generálním sponzorem – firmou Hrtus & Partner, jejíž název budeme mít od příštího fotbalového ročníku v názvu našeho klubu,“ zmínil předseda klubu Roman Žvak.

Také fotbalisté Starého Města už vyhlížejí finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Dortmundem. To se odehraje v sobotu 1. června v londýnském Wembley. Většina hráčů, kteří se podíleli na postupu do krajského přeboru, budou fandit německému celku, což všem ukázali ve videoanketě Deníku.

Zdroj: Deník/Jakub Nohavica, Kateřina Součková