O tom, co se dělo v Hati, v minulých dnech Deník obsáhle psal. Popsal věc očima sudího Pavla Podrackého skrze zápis o utkání, sám rozhodčí i Martin Valigůra se k incidentu poté redakci vyjádřili.

Možná ještě větší problém ale vznikl ve Smilovicích, kde v neděli přijela Lučina. Zápas se odvíjel standardně do 85. minuty. Domácí vedli už 3:0, hostům se ale ještě povedlo střetnutí zdramatizovat a dvěma góly snížit na minimální rozdíl. Víc nic.

Pět minut před koncem se ovšem do křížku dostal lučinský Robin Kalmus s protihráčem Pavlem Klimkem. „Hrubé nesportovní chování. Prudké udeření soupeře rukou (dlaní) do oblasti hrudníku/břicha v přerušené hře,“ uvedl rozhodčí Radim Petroš do veřejné části zápisu jako důvod, že prvně jmenovaného vyloučil.

Nemilé, nicméně nic, co by bylo neobyčejné. Bohužel. Jenže událost měla pokračování.

Jiří Kroužek, domácí kapitán a zároveň asistent trenéra, který už po vystřídání v 50. minutě nebyl na hřišti, se rozhodl parťáka Klimka, jenž zápas nakonec dohrál, pomstít. Na Kalmuse si počkal mimo hrací plochu a došlo ke rvačce, která měla důsledky.

Deník má k dispozici neveřejnou část zápisu, tzv. zprávu rozhodčího, kde se o věci Radim Petroš obsáhle rozepsal.

„Po provedení PVK (přímého volného kopu) došlo k odchodu vyloučeného hráče (Kalmuse) ze hřiště za branku domácích, kde dle sdělení hlavního pořadatele vykřikoval výhružky („buze*ante, najdu si tě po zápase“) směrem k hráči domácích Klimkovi. Na celou situaci reagovala pořadatelská služba, které se ale nepodařilo zabránit příchodu osoby, jež byla později identifikována jako hráč domácích č. 7 Kroužek Jiří, který byl zároveň asistentem trenéra. Po svém vystřídání se ale nezdržoval v TZ (technické zóně),“ přibližuje sudí ve zprávě.

„Mezi těmito dvěma osobami (Kalmusem a Kroužkem) došlo ke konfliktu, vzájemným urážkám a napadení. Všechno popsané bylo vzájemné. Vše skončilo krvácením z nosu a podezřením na zlomeninu čelisti u hráče hostů č. 7 Robina Kalmuse,“ pokračuje zpráva s tím, že do místa incidentu se seběhli i hráči z pole, aby situaci uklidnili.

Celou věcí se pochopitelně, stejně jako v případě duelu Šilheřovic s Hatí, zabývala ve čtvrtek disciplinární komise. Tresty zatím nevynesla. Šilheřovický Valigůra i lučinský Robin Kalmus mají pozastavenou činnost, zároveň byli předvoláni na příští zasedání komise. Tam by měl putovat i Kroužek, ten však hrát (zatím) může. Činnost mu zastavena nebyla. Je však zřejmé, že distanc pro zúčastněné nebude malý.

Deník požádal o komentář k oběma událostem šéfa krajské disciplinárky (MSKFS) Svatopluka Pešata. „Jsem z toho smutný. Nedávno jsme se bavili o derby v Praze a tohle mi radost nedělá. Ještě na této úrovni, kde si jdete zahrát, abyste se proběhl, strávil čas s kamarády a vyvine se z toho tohle. Nechápu. Jak blázni,“ řekl.

O trestech mluvit předčasně nechce. „Neviděli jsme video, neslyšeli jsme aktéry, všechno jsme si nechali na příští týden. Netuším, jaké budou,“ nastínil. „Jestli ale někdo strčí do rozhodčího, nadává mu, vyhrožuje, tak z toho nebudou tři utkání. To je jasné,“ dodal Svatopluk Pešat.

Komisi mimo jiné výrazně zaměstnaly také zápasy mezi Pustou Polomí a Kravařemi v krajském přeboru a Kozmicemi s Chlebičovem v I.A třídě. V prvním případě inkasoval třízápasový trest Daniel Augustýnek za surovou hru. Ve druhém pak padly dokonce tři červené karty, pět minut před koncem šli za hrubé nesportovní chování do šaten domácí hráč David Bílý s trenérem Petrem Kozelkem a hostující David Matyášek. I Bílý s Matyáškem vyfasovali distanc na tři zápasy, Kozelek pokutu dva tisíce korun.