Vratimov až do víkendového duelu prohrál jediný z pěti zápasů krajského přeboru. Na Řepiště ale doma nestačil a prohrál 0:4. „Řepiště vyhrály zcela zaslouženě. Udělali jsme moc chyb na to, abychom mohli pomýšlet na lepší výsledek,” prohlásil po zápase vratimovský trenér Radim Pešek. 

Řepiště byly pochopitelně spokojené. Z pěti zápasů letos vyhrály čtyřikrát a v tabulce se bodově dotáhly na Vratimov. První tři celky mají jen o bod víc. „Nastoupili jsme bez devíti zraněných hráčů a s novým trenérem Pavlem Zavadilem. Od začátku jsme byli lepší a byli jsme odhodlaní vyhrát. Věděli jsme, že to bude velmi těžké, ale trenér Zavadil naordinoval velmi dobrou taktiku. Měli jsme hodně gólových šancí a hráli jsme velmi dobře,” řekl manažer klubu Pavel Bugáň. 

Bugáň se pro Deník vyjádřil také k trenérské změně, ke které došlo po utkání čtvrtého kola s Dolním Benešovem, který Řepiště porazily 3:1. „Sice jsme měli body, ale nehráli jsme dobře. S trenérem Adlerem jsme se rozešli po vzájemné dohodě,” řekl s tím, že Pavel Zavadil bude působit ve dvou rolích. „Stal se z něj hrající trenér. Aktuálně je sice zraněný, ale doufáme, že do dvou týdnů zase vyběhne na trávník,” dodal.

Řepiště navíc posílili sedmadvacetiletý krajní obránce či záložník Josef Celba z Baníku a o čtyři roky starší Ondřej Cverna, který dorazil z Bílovce.