„Kolik už jsem letos dal hattricků? Přesně ani nevím,“ smál se šestadvacetiletý kanonýr po výhře 5:2 nad Petřvaldem. „Začátek byl od nás super, pak jsme měli ale vlažnější pasáž. Druhá půle se nám ale zase povedla,“ řekl pro Deník.

Baška navázala na povedený zimní okresní pohár, který ve Frýdku-Místku vyhrála a postoupila do další fáze soutěže. „Vneslo nám to pozitivní náladu, začali jsme si více věřit a byli jsme si jistější,“ dodal.

Sebevědomý výkon byl patrný i proti Petřvaldu, který usiluje o postup. „My jsme sice v tabulce předposlední, ale na druhé Věřňovice ztrácíme jen devět bodů. Musíme sbírat body, každý je důležitý,“ uvědomil si Kocúr. Pokud Baška bude hrát tak, jako na startu jara, tak o záchranu strach mít nemusí. „Záchrana je určitě reálná. Snad skončíme výše, než na spodních příčkách,“ přál si.

Skóre utkání s Petřvaldem Kocúr otevřel už v šesté minutě, další dvě branky přidal ve druhé půli. „První gól jsem dal tak, že jsem po autu přebral míč, obehrál jsme dva hráče a pak už nebyl problém zakončit. U druhé trefy jsem dobře přečetl hru a vystihl přihrávku jejich obránce. Třetí gól pak padl po rychlém úniku a střele zpoza šestnáctky,“ popsal.

Roman Kocúr pracuje jako projektant. A taky se věnuje silovému trojboji. „Teď mám v sobotu závody, v neděli fotbal,“ usmál se.