Tým z lázeňského města ale nezačal ideálně. V poločase prohrával rozdílem dvou branek. Nejprve totiž bývalý jesenický fotbalista Petr Navrátil poslal hosty do trháku dobře umístěnou ránou z penalty. Druhou trefu Rýmařov přidal těsně před odchodem na přestávku.

AFK Tuchlovice - Sportovní klub Posázavan Poříčí nad Sázavou z.s. 0:4 (0:0) Jakub Kohák
To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

„Pro oba týmy byl samozřejmě více než výsledek důležitý herní test v rámci letní přípravy,“ napsal na oficiálním klubovém webu činovník Karel Tulis.

„Trenéři prostřídali všechny hráče, které měli k dispozici a mohli si vyzkoušet různé varianty sestav. Do té jesenické se po roce vrátil nejen brankář Michael Vrána, ale i Lukáš Woitek,“ vysvětloval.

Vyškovská fotbalová legenda se rozloučila. David Hodinář po dvanácti letech odešel z MFK Vyškov a ukončil aktivní kariéru.
Snad jsem přispěl k současné úrovni, říká končící legenda MFK Vyškov Hodinář

Jeseníku se podařilo v 65. minutě snížit zásluhou Planého, o chvíli později však Jiskra měla dvougólový náskok zpátky. Závěrečný verdikt duelu učinil na závěr mače domácí Bříza, jenž upravil na konečných 2:3.

Klub FK Jeseník prozatím neohlásil žádné další přátelské střetnutí. Fotbalovou sezonu v krajském přeboru odstartuje 5. srpna v Dolanech.

FK Jeseník - SK Jiskra Rýmařov 2:3 (0:2)

Šumperk na úvod přípravu těsně nestačil na devatenáctku Sigmy Olomouc.