„A bod bereme. Okolnosti, které se kolem nás dějí, jdou dostatečně známé, takže je ani nebudu připomínat, je to prostě nestandardní a my jsme rádi, že jsme tady něco uhráli,“ uznal po utkání trenér Třince Svatopluk Habanec.

Třinečtí během karantény nemohou pořádně trénovat, pod dohledem lékaře se připravují po šesticích, po zápasové pauze je bod z Ústí velmi cenný úlovek a před hráči nezbývá než smeknout pomyslný klobouk.

Navíc výprava Slezanů musela nejprve počkat na potvrzení od hygieny, že dnešní zápas může odehrát. Ráno nastoupila do autobusu, po osmihodinové štrece téměř vyskákala z autobusu a šla na věc.

To jsou skutečně nestandardní podmínky, ve kterých se Třinec aktuálně nachází. Divoký zápas nakonec přinesl remízu. „Třikrát jsme dotahovali, vyzdvihl bych kolektivní výkon celého mužstva. Za žádnou cenu jsme po všech těch skutečnostech nechtěli prohrát a jsem rád, že kluci zabojovali. Dva góly dal Valenta, odehrál výborný zápas,“ chválil Habanec.

On sám vytáhl žolíka z lavičky. V 72. minutě poslal na hřiště Puchela, ten dal okamžitě gól na 3:3 a Třinec tak zaznamenal bod. „Po těch odkladech jsme klesli na hnusné třinácté místo, doufám, že půjdeme brzy nahoru,“ vyjádřil přesvědčení Habanec.

FK Ústí n. L. – Fotbal Třinec 3:3 (2:1)

Branky: 18. a 72. z pen. D. Richter, 44. Drame – 32. a 58. J. Valenta, 74. Puchel. Rozhodčí: Cihlář – Klupák, Mikeska. ŽK: Bassey, D. Richter, Miskovič – Hlúpik, Šuľa, Kušnír. Diváci: 876.

Třinec: Chmiel – Omasta, Šuľa, Kušnír, Janoščín – Vaněk (88. Samiec), Weber (72. Machalík), J. Valenta – Hlúpik, Akulinin (72. Wojnar), Cienciala (72. Puchel). Trenér: Habanec.