Stala se z toho příjemná tradice. Příznivci celku z Bazalů zorganizují na jednom místě, odkud společně vyrazí na stadion. Naposledy tomu tak bylo letos na jaře v Uherském Hradišti před utkáním se Slováckem, ve třetím největším městě republiky pak na začátku loňského října před střetnutím s Českými Budějovicemi. Zajímavé je, že šlo o poslední domácí zápas na lavici Baníku v podání kouče Pavla Vrby, který se nyní vrátí jako soupeř.

Teď se chystá již čtvrtý pochod. „Ve vyspělých fanouškovských zemích jsou tyto pochody brány na stejnou důležitost jako samotná účast na zápase. A je jedno jestli stojíte v kotli nebo sedíte na tribuně,“ vyzývají nejvěrnější fandové k účasti širokou veřejnost na facebookové stránce Chachari.cz.

Martin Lukeš.
Lukeš: Baník by měl být odvážný jako doma. Hapal ví, co dělá, Bohemce se nedivím

„Baník není jen 90 minut stresu nad výsledkem. Baník jsou taky kamarádi, přátelé, rodina, láska ke svému klubu a hrdost na své město,“ hlásí fanoušci. „Navazujeme na tradici třech předchozích baníkovských pochodů, které se vždy těšily velké oblibě. Pokud jste s námi ještě ke stadionu nepochodovali, je to nejvyšší čas napravit,“ vybízí ostatní k účasti.

Svou přítomnost nevyloučil ani bývalý záložník Martin Lukeš. „Ještě uvidím, ale možná půjdu," napsala legenda Baníku ve svém pravidelném komentáři v Deníku. Jak to vypadalo posledně ve Vítkovicích ve zmíněném pochodu loni v říjnu? Podívejte se na video Deníku i naši fotogalerii.