Pět týdnů trvající období bez fotbalu je minulostí. Ministerstvo zdravotnictví po hokeji udělilo výjimku i profesionálnímu fotbalu (první a druhá liga) a za předem stanovených přísných hygienických opatření povolilo mimo jiné vedle tréninků ve vnitřních prostorách i konání zápasů v nejvyšších soutěžích. Dle předpokladů zcela bez přítomnosti diváků.

„Jednání se zástupci ministerstva zdravotnictví a s hlavní hygieničkou byla konstruktivní a jsem rád, že jsme našli řešení, za kterých jsme schopni se znovu vrátit k mistrovským zápasům,“ uvedl předseda LFA Dušan Svoboda s tím, že profesionální soutěže v Česku, tedy i druhá liga, se rozjedou za přísných hygienických podmínek.

V nové verzi protokolu opatření je zahrnuta i povinnost testování nejdříve 48 hodin před výkopem metodou PCR, dříve byl platný test i tři dny starý. „Je to kratší doba, než kterou jsme aplikovali v předchozích obdobích, a především hostujícím týmům to může způsobit logistické potíže. Přesto ale věřím, že i toto kluby zvládnou,“ dodal Dušan Svoboda.