Bylo to trochu překvapení. Parkoviště za tribunou, která byla připravena pro fanoušky Baníku, se pomalu plnilo. Poznávací znamení? Černý oděv a modro-bílá šála. Skupinky fandů postávaly v blízkosti pokladen i u nedalekého bistra. Asi hodinu před výkopem se zpoza rohu ozývalo skandování: „Banííííček, ale ale ale…!“

Po chvíli se však nezjevil klasičtí výjezďáci pochodující od nádraží v doprovodu policie, ti dorazili o něco později, ale skupinka zhruba třiceti dětí, která však za svými dospělými vzory v intenzitě fandění nikterak nezaostávala.

„Baníkovské chorály zněly všemi směry. Od chvíle, kdy jsme se sešli v Ostravě na nádraží, do chvíle, kdy jsme se vrátili,“ prozradila pro klubový web Tereza Šarmanová z Baníku Ostrava, která měla organizaci výjezdu ve své gesci.

Jejich půlhodinový pochod městem se setkal se zájmem obyvatel. „Lidé se za námi otáčeli, fotili si nás, natáčeli. Setkali jsme se jen s přívětivými reakcemi,“ přiblížila Šarmanová, která ocenila i přístup pardubických pořadatelů. „Sami od sebe se nás ptali, jestli nepotřebujeme nějakou pomoc, za to chci určitě poděkovat,“ dodala.

close Fotbalisty Baníku Ostrava podporovali v Pardubicích i Mladí Chachaři. info Zdroj: FC Baník Ostrava zoom_in Fotbalisty Baníku Ostrava podporovali v Pardubicích i Mladí Chachaři.

U stadionu se Mladí Chachaři občerstvili, prohlédli si autobus A-týmu a vydali se do sektoru, kde se dočkali vřelého přijetí od starších souputníků, kteří jim věnovali v úvodu utkání i choreografii.

„Někteří z fanoušků Baníku nás viděli a začali Mladé Chachary okamžitě vyvolávat. A skandování na podporu se ze sektoru našich fanoušků hlasitě a několikrát ozvalo i během zápasu, to už je ale dobrou tradicí,“ popsala Tereza Šarmanová.

O svém zážitku sepsali Mladí Chachaři cestou zpět i svůj první report pro fanouškovský časopis Bazal. „A samozřejmě se zajímali, kdy a kam se pojede příště. To v této chvíli s ohledem na náročnost organizace každého takového výjezdu ještě nevíme, ale že zase nějaký výjezd pro Mladé Chachary připravíme, to slíbit samozřejmě můžeme,“ uzavřela pro web fcb.cz Tereza Šarmanová.