Fotbalisté Baníku Ostrava asi mají nového fanouška z řad celebrit. V nedělním utkání 5. kola FORTUNA:LIGY podporoval Laštůvku a spol. v pražském Edenu proti Slavii (0:4) jeden z nejlepších hokejistů současnosti útočník David Pastrňák.

Vítěz posledních pěti ročníků ankety Zlatá hokejka však na rozdíl od jiných známých jmen nebyl na hlavní tribuně ve VIP sektoru, nýbrž šel mezi lidi do jednoho z rohů Sinobo Stadium. A zastrčený v anonymitě davu produktivní útočník Bostonu Bruins nezůstal.

Fotbalisté Baníku Ostrava v pražském Edenu znovu neuspěli. V neděli večer tam utrpěli debakl 0:4.
SLAVIA - BANÍK (4:0) podle Deníku: Hned několik průšvihů. Jak hlasujete vy?

Doprovázený patrně i přáteli z rodného Havířova se reprezentant rozvášnil a upustil uzdu emocím. Jen pár minut po skončení zápasu sociální sítě zahltily videa a fotky, jak pětadvacetiletý Pastrňák, svlečený do půl těla a stojící na zídce, zpěvem známých chorálů diriguje hostující kotel. „My jsme jiní,“ okomentoval záběry na Twitteru někdejší fotbalový útočník Václav Svěrkoš.

Bylo pak logické, že řada fanoušků požádala o fotku. Hokejista, jemuž před dvěma měsíci zemřel čerstvě narozený syn, rád vyhověl.

FC Baník Ostrava (Zdenko Kaprálik, duben 2013 během domácího utkání se Spartou).
Když Baník uspěl v Edenu. „Krása! Jinak? Problémy,“ vzpomíná hrdina z roku 2012

„Když mě známý upozornil na Davida, neváhal jsem ani minutu a tlačil se davem fanoušků směrem k němu. Musím říct, že je to opravdu borec. Prohodil jsme spolu pár vět, udělali si foto a samozřejmě jsem mu popřál hodně štěstí v životě a dalších sezonách v NHL. Věřím, že příští fotka bude i se Stanley Cupem,“ svěřil se Deníku nadšený fanoušek Dan.

BANÍK BUDE SLAVIT STOVKU

Baník Ostrava, který v roce 2022 bude slavit sto let od svého založení a už na začátku září podobu oslav oznámí na tiskové konferenci, je pojmem nejen v Moravskoslezském kraji, ale po celé republice. A mezi známými osobnostmi má řadu příznivců.

NA CESTĚ. Na fotbal se Ondřej (vlevo) s Janem vypravili minulý pátek z Prahy. Po více než dvou dnech a zhruba třiceti hodinách čistého času v sedle svých kol dojeli do Ostravy.
Na Baník v sedlech přes republiku. Fanoušky z Prahy neodradilo vedro ani datum

Otevřeně a dlouhodobě se k tomu hlásí zpěváci a muzikanti Jaromír Nohavica s Richardem Krajčem, šéfkuchař a porotce show MasterChef Radek Kašpárek, trojnásobný hokejový mistr světa, olympijský medailista a vítěz Stanley Cupu Pavel Kubina, nebo promotér organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný.

Teď tedy, zdá se, přibylo další velké jméno. „Ani mě nepřekvapilo, že podporuje Baníček. Nadchlo mě ale, že byl ten večer jedním z nás a neseděl někde ve VIP,“ podotkl Dan na adresu Davida Pastrňáka.