Byl to další bláznivý zápas, který se odehrál na letošním fotbalovém mistrovství Evropy. Chorvati otočili nepříznivý vývoj a mířili k první výhře na turnaji, jenže o tři body v závěru přišli. Albánie v páté minutě nastavení senzačně vyrovnala na 2:2 a udržela naději na postup ze skupiny.

Zatímco Chorvati byli na infarkt, Albánci explodovali nadšením. Euforie pohltila i německého spolukomentárota a někdejšího reprezentanta Steffena Freunda. Mistr Evropy se evidentně nechal unést bouřlivou atmosférou na hamburském Volksparkstadionu. „To je návrat! Šílené, tohle je lepší než sex,“ šokoval v éteru.

Sparťan Laci hrdinou

Bývalý defenzivní záložník má mimochodem zlatou medaili z mistrovství Evropy 1996. V památném finále ve Wembley tehdy Němci porazili Čechy gólem v prodloužení. S Borussií Dortmund o rok později vyhrál Ligu mistrů.

Freund pracuje na šampionátu jako spolukomentátor a expert pro MagentaTV a ServusTV. Za své výstupy je často kritizován německými diváky i médii. Podle reakcí na internetu je vidět, že teď za svoji spontánnost a emoce u většiny fanoušků zabodoval. V komentářích se ale najdou i odpůrci.

Albánci se ve druhém utkání skupiny postarali o další rekord Eura. Po nejrychlejším gólu mají na svém kontě i nejpozději vstřelenou branku v základní hrací době. Remíza je udržela ve hře o historický postup.

„Tenhle výsledek nám dodá sebevědomí, budeme si víc věřit. Proti Španělsku to bude těžké, ale uděláme maximum," slíbil sparťanský záložník Qazim Laci, který otevřel střelecký účet zápasu.