Oddíl FC IRP Český Těšín, vedený trenérem Daliborem Damkem, chce postoupit do divize, v níž počátkem milénia pár let působil. Vyhlídky klubu jsou příznivé, přezimoval na čtvrtém místě krajského přeboru s dvoubodovou ztrátou na první Petřkovice. V sestavě dominují hráči, kteří si osvojovali fotbalové základy v sousedním Třinci, ale do druholigového áčka se natrvalo neprosadili. Nyní v zimě se k nim připojí další fotbalisté spjatí s Třincem – brankář Filip Klepek, obránci Ondřej Buzek s Martinem Sporyszem, záložník Jiří Lachowicz, jenž v poslední době kopal v Bystřici a také velezkušený matador Patrik Siegl – mládežnický reprezentant ČR s 420 ligovými zápasy, které odehrál za Brno, Olomouc a rakouský Kapfenberg.

„Přiznávám, že posilu zvučného jména jsem si v zimě moc přál. S příchodem Patrika Siegla jsem však vůbec nepočítal,“ culil se trenér Českého Těšína Dalibor Damek. Siegl míří do města na hranici na půlroční hostování, jeho nový nadřízený si od posily hodně slibuje. „Patrik je profesionál každým coulem, naše hráče postaví do latě. Je synonymem profesionála, svým příkladným přístupem k fotbalu strhne ostatní. Pravdou je, že i některé jiné týmy mají ve svém středu bývalé ligové hráče, přesto si dovolím tvrdit, že Patrik je stále někde jinde, pořád je v plné tréninkové zátěži,“ upozornil Damek. Kouč se role favorita nezříká, z ostravského Baníku jeho tým posílil nadějný útočník Denis Christu.

Za Sieglovým přesunem do Českého Těšína stála jeho aktuální pozice v třineckém mužstvu. Zkušený hráč nastupoval pravidelně, ovšem v polovině podzimu ze sestavy vypadl. V závěru první části sezony se do ní vrátil, ale v zimních přípravných zápasech dostával méně šancí než ostatní. Možná i proto, že po skončení podzimu patřil mezi hráče, na které se snesla kritika vedení i trenéra.

„Skutečnost, že jsem v přípravě moc nenastupoval, mě samozřejmě mrzí. Důvod, proč tomu tak bylo, neznám, ale rozhodnutí trenéra Luhového akceptuji. Domnívám se však, že jsem byl právoplatným členem třineckého kádru,“ řekl Siegl a dodal: „Zápas proti Karviné jsem proseděl na lavičce. To není nic pro mě, chci hrávat. Jelikož jsem vycítil, že do sestavy Třince bych se teď asi neprobil, dohodl jsem se s vedením klubu na tom, že jaro odehraji v Českém Těšíně. V mé situaci to považuji za nejschůdnější řešení. Aspoň budu půl roku pravidelně hrávat, trenér Damek něco říkal o místě štítového záložníka.“

Sieglův profesionální kontrakt v Třinci poběží ještě půldruhého roku. Tím, co bude v létě, se protřelý harcovník prozatím nezaobírá. „Měl bych se hlásit v Třinci a normálně zahájit s týmem letní přípravu. Těžko teď předjímat, jak se všechno vyvrbí. Jsou jen dvě možnosti, buď v Třinci zůstanu, nebo půjdu jinam,“ nastínil Siegl a pokračoval: „Fotbal mám moc rád. V zimě jsem nevynechal jediný trénink, zdravotně i fyzicky se cítím skvěle. Z toho důvodu bych nerad opustil profesionální scénu. Domnívám se, že i ve svých 36letech mám ještě vrcholovému fotbalu co dát. Myslím, že minimálně druhou ligu můžu pořád hrát.“

Během následujících tří měsíců však bude Siegl kopat o tři soutěže níže. V dresu Českého Těšína už odehrál přípravné utkání, zapsal se i mezi střelce. „Krajský přebor jsem nikdy nehrál, ale mé první dojmy jsou pozitivní. Jsem příjemně překvapen zázemím, trenérem i hráčským kádrem, v němž je řada šikovných a cílevědomých fotbalistů. Věřím, že si budeme vzájemně rozumět a splníme cíl, který je před námi,“ zakončila nová hvězda krajské soutěže. 

Patrik SIEGL
Narozen: 26. února 1976 ve Šternberku
Kariéra: TJ Unex Uničov (1981–1990), FC Vítkovice (1990–1994), VTJ Znojmo (1994–1995), FC Boby Brno (1995–2000), SK Sigma Olomouc (2001–2003), SSV Jahn Řezno (Německo, 2004), 1. FC Brno (2004–2008), Kapfenberger SV (2008–2010), FK Fotbal Třinec (2010–2011), FC IRP Český Těšín (2012-?)

(rom)