V Kroměříži benjamínci stříbrní

Po týden starém triumfu na halovém turnaji v Karviné zajížděli mladí fotbalisté Frýdku-Místku (ročník 2002) na setkání se stejně starými kamarády do Kroměříže. Ani zde svěřenci trenéra Alana Brojače nezklamali a odvezli si s sebou domů stříbrné medaile. „Všichni hráči podali stoprocentní výkon včetně našeho brankáře Jana Málka, který za celý turnaj pustil za svá záda pouze dvě branky. Navíc pořadatelé ohodnotili cenou pro nejlepšího střelce našeho Vojtu Wojatschkeho, který nastřílel patnáct branek,“ radoval se z úspěchů svých svěřenců trenér Alan Brojač.

Mladí Valcíři v turnaji utrpěli pouze jedinou porážku, když prohráli 0:1 se Zlínem. „Bohužel nás tato porážka odsunula na druhou pozici, ale i tak bych chtěl všem hráčům za vynikající výkony poděkovat. Nastříleli ze všech týmů nejvíce branek (31) a dostali jen dvě. Velké díky patří rovněž i našim rodičům, kteří opět dorazili za námi a svými hlasivkami hnali naše hráče k vítězstvím,“ dodal kouč mladých frýdecko-místeckých nadějí Alan Brojač.

Výsledky Frýdku na kroměřížském turnaji: MFK FM Močenok (SK) 0:0, Tescoma Zlín 0:1, Louky 5:0 (branky FM: Wojatschke 3, Gogola, Mohyla), Kroměříž II. 7:0 (Wojatschke 3, Mohyla 2, Gogola, Brojač), Boršice 7:0 (Kaszper 3, Wojatschke 2, Bystřičan, Gogola), Kroměříž I. 7:0 (Wojatschke 3, Kaszper 2, Kulhánek, Bystřičan), Rožnov 5:1 (Wojatschke 4, Bystřičan).

Celkové pořadí turnaje: 1. Tescoma Zlín (24:6, 19 bodů), 2. MFK Frýdek-Místek (31:2, 16 b), 3. Močenok (23:5, 16 b), 4. Rožnov p. R. (18:12, 11 b), 5. HS Kroměříž I. (8:13, 8 b), 6. Boršice (4:20, 6 b), 7. HS Kroměříž II. (2:33, 3 b), 8. Louky (2:21, 1 b).

Z Bílovce si dovezli bronz

Své první zkušenosti a také fotbalové radosti z vítězných zápasů sbírají nejmladší frýdecko-místečtí fotbalisté (ročník 2005) pod trenérským vedením Tomáše Vokouna a Romana Šimánka. Tito mladí Valcíři se o minulém víkendu zúčastnili halového turnaje v Bílovci.

Přehled výsledků včetně komentáře trenérů: FC Hlučín MFK Frýdek-Místek 1:8. „Kluci nastoupili k prvnímu zápasu turnaje s velkým nasazením a po rychlých dvou brankách Michala Málka jsme začali soupeře ještě více tlačit. Výsledkem toho byly další tři Málkovy góly, dvakrát se pak trefil Šrajer a jednou nejmladší člen našeho družstva Černý. Za tuto výraznou výhru jsme kluky museli chválit.“ 1. Valašský FC MFK FM 2:1. „I v tomto střetnutí měli kluci dost energie, ta jim ale jakoby splaskla po dvou rychle inkasovaných gólech. Pak sice Málek snížil na rozdíl jediného gólu, vyrovnat se nám už bohužel nepodařilo.“ FC Vítkovice 1919 MFK FM 6:0. „K tomu zápasu mohu jen říct, že se klukům vůbec nepovedl. Jakoby zapomněli, proč vůbec na tento turnaj jeli.“

FK Slavie Opava MFK FM 0:4. „Po utkání s Vítkovicemi jsme kluky trochu povzbudili a znovu tak naladili ke hře. Hráči nám to pak na hřišti vrátili, když se dvakrát trefili Málek se Šimíčkem a my vyhráli o čtyři branky.“

ŠSK IR-Progres Bílovec MFK FM 4:4. „Už před samotným utkáním jsme věděli, že nám postup do semifinále již neunikne. Chtěli jsme ale i přesto zvítězit, jenže jsme s domácími brzy prohrávali 2:0. Pak se blýskl střelecky dnes vybavený Málek, který čtyřmi góly otočil průběh utkání. Domácí ale v závěru střetnutí zabrali a se štěstím se jim podařilo vyrovnat na konečných 4:4.“

Semifinále: 1. Valašský FC MFK FM 5:3. „Po odehrání základní skupiny jsme se umístili na čtvrtém místě. I proto jsme v semifinále dostali toho nejlepšího, který navíc do té doby dostal pouze jednu branku. I přesto jsme byli odhodláni poprat se o finálovou účast. Na vedoucí gól soupeře odpověděl vzápětí Šimíček. Poté nám Rožnov ještě jednou odskočil, ale díky dvěma gólům Málka jsme se poprvé v zápase dostali do vedení my. To jsme ale nakonec neudrželi i kvůli dvěma nešťastným rukám, kdy nás následně z trestných kopů soupeř gólově trestal. Do finále jsme tedy nakonec nepostoupili.“

O 3. místo: FC Vítkovice 1919 MFK FM 2:2, na penalty 2:3. „Ani v souboji o bronz na nás nečekal lehký soupeř. Zvláště, když jsme s ním v základní skupině vysoko prohráli. Ani tentokrát to s námi nevypadlo příliš růžově, když jsme brzy prohrávali 2:0. Naštěstí jsme měli v týmu Míšu Málka, který dvěma góly poslal zápas do penaltového rozuzlení. K penaltám se následně postavili brankář Kuboš a střelci Šimíček, Málek a Konečný. Jelikož naši střelci se ani jednou nemýlili a Adam Kuboš jednu penaltu vítkovickým hráčům chytil, mohli jsme se radovat z třetí příčky,“ hodnotil vystoupení svých svěřenců na bíloveckém turnaji trenér Tomáš Vokoun.

Mladí Valcíři si pak kromě bronzových medailí převzali ještě ceny pro nejlepšího hráče a střelce turnaje, které obě získal Michal Málek.