Krajský přebor mužů

Svou výbornou jarní formu budou chtít jistě potvrdit v zítřejším utkání fotbalisté Frýdlantu nad Ostravicí, kteří hostí na domácím trávníku vedoucí celek soutěže z Dětmarovic. „Soupeř je to velice těžký, ale my bychom rádi naší úspěšnou sérii dotáhli do zdárného konce," přeje si před utkáním frýdlantský lodivod Josef Sláma.

Utkáním roku by dal označit souboj dvou topících se týmů krajského přeboru. Předposlední Janovice totiž v domácím prostředí hostí poslední Oldřišov. Dle dostupných informací by domácí měli nastoupit k důležitému střetnutí v té nejsilnější možné sestavě, tedy i s Látalem, Drozdem či Daňkem.

Krajský přebor, 28. kolo

Sobota 9. června

Hradec n. Mor. – Český Těšín 17.00 (rozhodčí: Šištík), MFK Karviná B – Jakartovice 17.00 (Čuba), Rýmařov – Poruba 2011 17.00 (Jež).

Neděle 10. června

Polanka – Petřkovice 17.00 (Těšina), Frýdlant n. O. – Dětmarovice 17.00 (Takáč), Bohumín – Pustá Polom 17.00 (Osička), Janovice – Oldřišov 17.00 (Jedlička), Frenštát p. R. – Háj ve Slezsku 17.00 (Mikeska).

I. A třída, skupina B

Neobyčejně tvrdý oříšek musí o víkendu rozlousknout fotbalisté Bystřice. Nastoupí na hřišti Petřvaldu, který se díky spanilé jarní jízdě (uhrál už 25 bodů, stejně jako vedoucí juniorka Frýdku-Místku) docela nenápadně posunul ze sedmého až na druhé místo tabulky. Jenomže i Bystřice na jaře šlape, v odvetné fázi vyšla naprázdno pouze dvakrát, přičemž dosáhla 21 bodové hranice. V předešlém kole Bystřice na domácím trávníku bez větších potíží přehrála Brušperk a zbavila se sestupových starostí. Spadnout může už jen teoreticky. „K definitivní jistotě potřebujeme získat ještě jeden bod. Ale to pouze v případě, že by týmy pod námi v posledních dvou střetnutích bodovaly naplno. Z toho vyplývá, že jsme prakticky zachráněni, ale jistota je jistota," říká trenér Bystřice Pavel Vavřač a nepřímo tak naznačuje, že jeho tým si neuleví, ale bude makat naplno.

Frýdecko-místecká si v minulém kole s předstihem zajistila postup do krajského přeboru, takže dnes mohou svěřenci kouče Tomáše Zářického hrát v Šenově naprosto uvolněně. „Domácí jsou velmi kvalitním týmem, zejména pokud se to týká jejich útočné fáze. Pozor si budeme muset dát zejména na Bednáře, který i v podzimním vzájemném utkání znamenal největší nebezpečí pro naši branku. Po zranění se do našeho týmu vrátil Filip Kolář, takže až na Tesarčíka budeme kompletní," řekl kouč mladých Valcířů Tomáš Zářický. Ten bude moci počítat i s kanonýrem Karlem Macečkem, který v minulém kole pykal za disciplinární tres­t.

V okresním derby přivítají fotbalisté Starého Města tým Čeladné. „Dnes nastoupíme ve značně oslabené sestavě. Chybět budou vyloučený Bláha a zranění Machálek, Ulehla a Hrdina. Chceme-li zachovat důstojnost, s jakou hráči vstupovali do jarních kol, nezbývá nám nic jiného než bodovat. Bude to však velice těžké, protože soupeř se zachraňuje a všichni víme, jak hráči dávají do takových bojů srdíčko. Přestože budeme hrát s torzem, i tak se budeme snažit o úspěch," neskrývá optimismus předseda hostujícího týmu Petr Sedlák.

V dalším derby zápase I. A třídy zavítá celek Smilovic do Brušperku. „Respektujeme sílu soupeře, ale vzhledem k situaci v tabulce, musíme hrát na vítězství. Pokud chceme uspět, musíme se na rozdíl od minulého utkání vyvarovat hrubých chyb v defenzívě a proměňovat šance. Ve velmi důležitém utkání se budeme zřejmě muset obejít bez záložníků Klimka a Demla," říká tajemník Svatopluk Slovák.

I. A třída, sk. B, 26. kolo

Sobota 9. června

Šenov – Frýdek-Místek B 17.00 (Pitvor), Stonava – Stará Bělá 17.00 (Podracký), Staré Město – Čeladná 17.00 (Kret), Petřvald n. Mor. – Bystřice 17.00 (Hubert), Brušperk – Smilovice 17.00 (Šafařík).

Neděle 10. června

Raškovice – Horní Suchá 17.00 (Havlík), B. Albrechtice – Veřovice 17.00 (Prasek).

I. B třída, skupina C

Fotbalisty Dobré nezastihl závěr sezony v nejideálnějším rozpoložení. V posledních třech zápasech totiž svěřenci trenéra Petra Wieceka prohráli. Ani dnes je však nečeká vůbec nic lehkého, jelikož na domácím pažitu přivítají lídra tabulky z Dolní Lutyně. „Je vidět, že naše skupina bude zajímavá až do konce. Faktem je, že jsme tři poslední kola nezískali ani bod, navíc jsme ve třech poločasech předvedli ostudné výkony. V posledním domácím zápase hostíme lídra tabulky. Loni, když jsem k týmu přišel, jsme u nich vyhráli 3:0. Je čas napravit si reputaci a doma prostě vyhrát," řekl před utkáním Petr Wiecek, kterému budou chybět Zicha s Herníkem.

Sedliště si jistě budou chtít napravit reputaci z nevydařeného střetnutí v Hnojníku. „K posledním dvěma utkáním nastoupíme ve velmi improvizované sestavě, neboť mužstvo postihlo na závěr sezony velké množství zranění. Čeká nás poslední domácí kolo proti nevyzpytatelnému Nýdku, ale doma se musíme rozloučit výhrou. V sestavě nejspíš dostanou šanci dorostenci, avšak tentokrát tři body musí zůstat doma. Uvidíme, s čím na nás soupeř vyrukuje," uvažuje předseda sedlišťského klubu Daniel Majer.

Jablunkovský Spartak chtěl na jaře atakovat konečné páté místo tabulky. Momentálně útočí na přepsání svých novodobých dějin, díky pouhým sedmi jarním bodům prožívá zdaleka nejhorší jaro v I. B třídě, kam spadl před nástupem nového milénia. S pětadvaceti body doslova visí nad propastí, drží se na dvanácté nesestupové pozici. Na třinácté Těrlicko má dvoubodový náskok. Pokud si ho Spartak chce uchovat, musí v nedělním derby bezpodmínečně porazit Mosty. To nebude snadný úkol, protože Mostečtí pod vedením trenéra Stanislava Kluze na jaře pookřáli a bodovým ziskem se řadí mezi nejlepší celky jarní tabulky. Do Jablunkova si jedou pro další tři body. Ty ovšem nutně potřebuje také domácí Spartak. „Věřím, že na zápas dorazí co nejvíce fanoušků. Očekávám kvalitní a bojovné střetnutí," podotýká předseda Jablunkova Oskar Martynek.

I. B třída, sk. C, 26. kolo

Sobota 9. června

Oldřichovice – Dolní Datyně 17.00 (Ostřanský), Vendryně – Dobratice 17.00 (Voznica), Těrlicko – Hrádek 17.00 (Brabec), Dobrá – Dolní Lutyně 17.00 (Kubánek), Doubrava – Hnojník 17.00 (Slamínka), Sedliště – Nýdek 17.00 (Hrubý).

Neděle 10. června

Jablunkov – Mosty 17.00 (Černoevič).

I. B třída, skupina D

Fryčovice, ale i Staříč mají již záchranu v soutěži jistou. Právě fotbalisté Staříče nastoupí zítra na hřišti zachraňující se rezervy Nového Jičína. „Zápas, který se odehraje na umělém trávníku v Novém Jičíně, je pro hosty prestižní ze dvou důvodů. Jednak chceme prodloužit vítěznou sérii na pět utkání, a také by kluci velice rádi pomohli střelci Volnému k získání trofeje nejlepšího střelce jarní sezony v soutěžích řízených krajským fotbalovým svazem. Ten má na svém kontě již čtrnáct branek a drží se jej střelecké štěstí, když v posledních dvou utkáních nasázel sedm branek," hlásí předseda FK Staříč Josef Volný. Pro hosty se hraje v nezvyklý začátek, a to v neděli od deseti hodin dopoledne. (rom, zd, sch)

I. B třída, sk. D, 26. kolo

Sobota 9. června

Jakubčovice – Libhošť 17.00 (Přeček).

Neděle 10. června

Nový Jičín B – Staříč 10.00 (hř. UT Nový Jičín – Břežný), Lichnov – Kopřivnice 17.00 (Kielar), Tichá – Starý Jičín 17.00 (Mankovecký), Jeseník n. O. – Fryčovice 17.00 (Fanc), Kateřinice – Odry 17.00 (Novák), Vlčovice – Suchdol 17.00 (Sikora).