TJ Sokol Lískovec B – TJ Smilovice B 0:3 (0:1)

Domácí do utkání s druhým celkem tabulky vstoupili bez útočníka Davida Tarkoše, který je nejlepším kanonýrem soutěže. „David se z rodinných důvodů omluvil. Určitě nám dnes hodně chyběl, věřím, že kdyby byl, tak bychom duel neprohráli," řekl k neúčasti lískoveckého kanonýra, který v letošní sezoně nastřílel čtyřicet branek, trenér domácího celku Pavel Uherek. Na hrotu se tak v lískoveckém drese představil vedle Melára nestárnoucí Piváček.

Do první šance se v 8. minutě dostával hostující Cupek, tomu se ale v rozhodující chvíli zamotal míč mezi nohama, takže na následné zakončení neměl čas ani prostor. O chvíli později to zkoušel ze standardní situace domácí Vodička, jeho rána z dobrých 25 metrů prosvištěla jen kousek od pravé tyče Kulhánkovy branky. Krásný fotbalový moment předvedla domácí družina v 15. minutě. Piváček elegantně posunul míč patičkou na rozeběhnutého Vodičku, tomu ale při zakončení skočil do střely Hradil, míč tak po teči skončil pouze na břevně. Ve 29. minutě se domácí hráči hněvali na rozhodčího Juříka, který střet Vodičky s Rajnochem posoudil jako faul a pískala se penalta. „Musím říct, že podle mě se penalta pískat neměla. O faul vůbec nešlo," hněval se lískovecký kouč Pavel Uherek. Nabídnutou příležitostí hostující Gerlich nepohrdl a střelou do protipohybu domácího brankáře otevřel skóre zápasu – 0:1. Těsným vedením hostujícího celku skončil také první poločas.

Po změně stran se domácí snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, pozorně bránicí soupeř je ale do žádné vyložené šance nepouštěl. V 66. minutě mohlo naopak udeřit na druhé straně. Cupek zahrával z levé strany rohový kop a po Havlákově hlavičce skončil míč na tyči. Následoval další roh a po teči domácího gólmana se rozezvučela zase tyč na druhé straně branky. Rozhodnutí padlo osm minut před koncem střetnutí. Hosté podnikli rychlý výpad na polovinu domácího celku, střelu Rajnocha stačil ještě brankář Mojžíšek vyrazit, před dobíhajícím Cupkem ale již zívala zcela prázdná branka Lískovce – 0:2. Spokojenost do hostujících řad pak přinesl v 88. minutě Rajnoch, který přeloboval vybíhajícího Mojžíška a stanovil tak konečný výsledek na 0:3. Kaňkou zápasu pak byl moment ze samého závěru střetnutí, kdy domácí Vodička na půlce zbytečně fauloval Witose a zcela po zásluze uviděl od rozhodčího Juříka červenou kartu. „Ve druhém poločase jsme se snažili soupeře zatlačit na jeho polovinu hřiště, bohužel jsme se ale nedokázali prosadit do žádných vyložených šancí. Soupeř pozorně a dobře bránil. Prohráli jsme, ale stále máme na Smilovice bod náskoku. Já ale věřím, že v posledním kole na hřišti Paskova uspějeme a postoupíme do okresního přeboru," přeje si trenér Lískovce Pavel Uherek. To jeho protějšek byl po utkání samozřejmě daleko spokojenější. „V zápase šlo oběma týmům o hodně. Vyhráli jsme, z čehož mám nesmírnou radost, ale mrzí mě, že jsme se prosadili až v samém závěru. Měli jsme být daleko aktivnější už od prvních minut. Domácí nás předčili v důraze na míči, měli lepší přihrávku. My jsme tu půdu pod nohami začali získávat až v průběhu zápasu. Podle mě je ale naše vítězství zcela zasloužené, domácí až takovou sílu v útoku neměli. Tam jsme byli nebezpečnější my. Tímto bych chtěl našim hráčům za dnešní výkon poděkovat," řekl kouč smilovického béčka Karel Kniezek.

O vítězi okresní soutěže tak rozhodne příští kolo, kdy Lískovec B zajíždí do Václavovic, kde má svůj domovský stánek celek Paskova. Na Smilovice B pak čeká domácí duel s Milíkovem. „Podle mě je už o vítězi rozhodnuto. Lískovec s posledním Paskovem neprohraje. My si můžeme naopak vyčítat domácího zápasu s Pržnem, který jsme nevyhráli," dodal Kniezek.

Branky: 29. Gerlich z penalty, 82. Cupek, 87. Rajnoch. Rozhodčí: Juřík – Řehák, Šmídová. ŽK: 51. Lipowczan. ČK: 88. Vodička (Lískovec). Diváci: 20.

Lískovec B: Mojžíšek – Rek (46. P. Řeha), P. Maléř, Havlák, Flachs (61. Hluza) – Fasuga, Vodička, Vojvodík, Hél – Piváček, Melár (82. Sutter). Trenér: Pavel Uherek.

Smilovice B: Kulhánek – Kniezek ml., Hradil, Gerlich, Bolf – Barteczek (80. P. Sikora), Balvar, Witos, Lipowczan – Cupek (82. Kisza), Rajnoch. Trenér: Karel Kniezek starší.