Staronový trenér Třince Miroslav Kouřil, který mužstvo vedl v posledních čtyřech druholigových zápasech, si na prvním srazu podal ruku s většinou členů neúspěšného kádru, jemuž se na jaře nepodařilo uhájit druhou nejvyšší soutěž. Na prvním tréninku, jehož náplní bylo běhání a posilování, scházeli útočník Petr Nekuda (konec hostování z Olomouce), záložník Igor Súkenník (konec hostování z Viktorie Žižkov) a Martin Surynek, který má namířeno na Žižkov.

„Nabídek jsem dostal více, ozvala se mi Opava, Jihlava a Brno. Rozhodl jsem se pro Žižkov, takže věřím, že to byla správná volba," řekl mladý útočník a dodal: „Nebýt Třince, o Žižkovu bychom se teď nebavili, to jemu vděčím za to, kde teď jsem. Třinci přeji, ať se rychle vrátí do druhé ligy."

Třinecký trenér Kouřil, jemuž asistují Lubomír Vašek a trenér dorosteneckého družstva U 19 Alois Grussmann, jenž před jeho příchodem krátce vedl druholigový tým, přivítal karvinského defenzivně laděného Martina Motyčku. „Usilujeme o příchod některých fotbalistů z třetí ligy. Jelikož soutěž skončila teprve o víkendu, připojí se k nám o něco později. To stejné se týká sedmi osmi dorostenců a navrátilců z hostování v Petrovicích a v Českém Těšíně. Vlachovič, Koper, Sporysz, Klepek, Buzek a Siegl skončili hrát o víkendu, takže trénovat začnou později," vysvětlil generální ředitel a zároveň sportovní manažer Fotbalu Třinec Karel Kula.

Dva měsíce před začátkem MSFL není jasné, kteří fotbalisté, budou třetí nejvyšší soutěž v dresu Třince hrát. Členům současného kádru Kula předložil nové, snížené návrhy hráčských smluv. Stávající kontrakty fotbalistům vyprší v poslední červnový den. „Hráčům se nižší platy samozřejmě nelíbí, ale na třetí ligu jsou to pořád solidní podmínky. Musejí si uvědomit, že za sestup můžou v první řadě oni. Pokud by vykopali druhou ligu, získali by stejné platové ohodnocení, jaké měli doposud," zaručil Kula. Podle jeho slov o třinecké fotbalisty moc velký zájem není, výjimkou byl pouze Surynek. Záložník Maroši neuspěl na testech v prvoligové Senici, takže se vrátil zpátky do Třince.

První přípravné střetnutí třinečtí fotbalisté sehrají příští sobotu na hřišti prvoligového slovenského týmu z Dolního Kubína. „Příprava bude dlouhá, ale aspoň budeme mít dostatek prostoru k tomu, abychom se dobře nachystali na novou soutěž. I když to nebude jednoduché, pokusíme se dát dohromady takový kádr, aby se pohyboval v popředí třetiligové tabulky," dodal trenér Třince Miroslav Kouřil.

(rom)