„Turnaj se odehrál na dvou hřištích, a to v Hošťálkovicích a Petřkovicích. Pořadatelé přihlášené týmy rozdělili do dvou skupin, kde se následně hrálo systémem každý s každým," prozradil trenér palkovických benjamínků Roman Majchrovský.

Palkovičtí svou základní skupinu zakončili na třetím místě, což jim nakonec zaručilo postup do finále.

„Podle mého názoru hráli kluci krásný kombinační fotbal a náladu hráčům neubraly ani občasné dešťové přeháňky. Po odehrání základní skupiny jsme se pak přesunuli na hřiště do Petřkovic. Zde pak hrálo sedm nejlepších týmů o konečné umístění. Taktika soupeřů, totálně rozbité hřiště i hrací doba, dělala z turnaje drama až do našeho posledního zápasu. Soupeři hráli vesměs s uzavřenou obranou a využívali občasné úniky. Ani to fotbalové štěstíčko při nás nakonec nestálo, když jsme od soupeřů inkasovali vždy v prvních minutách a pak jsme již nestihli zápas otočit. Začátek i konec turnaje se nám vydařil výhrou 1:0 nad Havířovem, v posledním zápase se klukům navíc podařilo porazit soupeře 2:1, i přesto z toho bylo nakonec páté místo z celkového počtu patnácti týmů. Závěrečné vyhodnocení pak ukončil pořádný liják," dodává Roman Majchrovský.

Nejlepším hráčem palkovického oddílu byl vyhlášen Michal Stavrovský.

„Naši žáci se v první polovině roku účastnili řady turnajů, a to jak domácích, tak i v zahraničí. Pod vedením obětavých trenérů se dvakrát umístili na prvním místě. Druhé a třetí místo pak obsadili jedenkrát, čtvrtí byli třikrát. Na posledním mezinárodním turnaji v Polsku obsadili krásnou bronzovou příčku," chválil mládežníky Petr Gřes z palkovického oddílu.

Petr Gřes