FK FOTBAL TŘINEC – FC BANÍK OSTRAVA B 2:0 (2:0)

Do utkání hraného na umělé trávě třinečtí fotbalisté nevyběhli kompletní, trenér Kouřil se musel obejít bez čtveřice Motyčka, Ceplák, Švec a Lisický. Jen z pozice diváka zápas sledoval středopolař Hanus, který definitivně odchází na hostování do Orlové. Nehrál ani exbaníkovský Martin Repa, který si během zkoušky červený dres nevybojoval.

První část střetnutí se nesla v duchu vzájemného poznávání, kdy protivníci zkoušeli, co si k sobě mohou dovolit. Ostravané se dvakrát osmělili, ale jejich dvě příležitosti zneškodnil spolehlivý brankář Třince Lipčák, který jako tradičně oplýval jistotou.

Nebezpeční byli i jeho spoluhráči, ale Malíř, Eismann ani Gavlák míč do brány nedostali. Pár minut před vypršením úvodního se to povedlo Christuovi – Gavlák poslal míč do velkého čtverce, jeden z bránících hráčů ho neodvrátil a bývalý hráč Baníku už měl snadnou úlohu. Před poločasovým hvizdem se po levé straně protáhl Eismann a jeho přesný centr napálil z voleje Gavlák. „Druhých pětadvacet minut úvodního poločasu už vypadalo lépe. Dali jsme góly, díky nimž se kluci uklidnili, a naše hra už pak vypadala jinak. Předvedli jsme spoustu krásných momentů, nicméně počet neproměněných jasných šancí je pořád vysoký. Obraná činnost, rozvíjení postupných útoků i rychlých situací vypadalo velmi dobře. S dnešním utkáním jsem relativně spokojen," konstatoval spokojený trenér Třince Miroslav Kouřil.

Ve druhém poločase už stovka diváků žádnou gólovou situaci neviděla. Mladí Ostravané si v závěru střetnutí vynutili tlak, ale míč za záda gólmana Lipčáka neumístili. Na druhé straně se to předtím nepovedlo Kyselému, který nejprve zazdil rychlý brejk a při další akci byl nedovoleně zastaven v pokutovém území. Brankou neskončila rovněž tvrdá Gavlákova rána a ani jeho razantní hlavička. „Máme za sebou spoustu náročných běžeckých tréninků. Postupně se do toho dostáváme a jako mužstvo se sehráváme. Dnes jsme kromě dvou gólů mohli přidat ještě další branky. Věřím, že s přibývajícími zápasy to z naší strany bude lepší a lepší," věří Dennis Christu, nová útočná akvizice Třineckých a vrací se ke svému prvnímu zásahu v červeném dresu: „Předal jsem míč do strany Gavlákovi, ten ho dal před bránu, ostravský stoper promáchl, já se se podíval, kde stojí brankář a zakončil."

Branky: 37. Christu, 45. Gavlák. Rozhodčí: Klečacký – Karch, Kreželok. Diváci: 100.

Třinec: Lipčák – Sporysz, Hupka, Cigánek (65. Samek), Eismann – Malíř, Kyselý, Matoušek (70. Klimas), Joukl (85. Hála) – Christu, Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil.

(rom)