Celek trenéra Miroslava Kouřila se v rámci prvního kola domácího poháru předvede v nedalekém Havířově, který v předkole této soutěže po výhře 2:0 vystavil stopku Kozmicím. O totéž se Havířovští chtějí pokusit rovněž v první rundě, kdy přivítají druholigového odpadlíka. V případě úspěchu by v dalším kole narazili na třetiligový Hlučín.

Třinec, který udržel většinu hráčů z druholigového kádru, by rád navázal na první vítězství v přípravě nad béčkem ostravského Baníku. Podle slov svého trenéra Miroslava Kouřila si do Havířova jede pro postup. „K utkání chceme přistoupit se vší zodpovědností, přece jen je to soutěžní duel. Účast v poháru nebereme na lehkou váhu," zdůraznil kouč.

Hosté nenastoupí v nejsilnějším složení, některé z letních posil do hry nezasáhnou. „Jedná se o čtveřici hráčů, kterou jejich předešlé kluby nezaregistrovaly u FAČR. V databázi už sice jsou, ale zařazení do registru trvá dvacet pracovních dnů. Vzhledem k tomu, že jsme je získali v průběhu července, tato lhůta ještě neuplynula," vysvětlil Karel Kula, generální manažer a sportovní ředitel Fotbalu Třinec v jedné osobě.

V Havířově tak nenastoupí kvarteto Klimas, Cigánek (Opava), Christu (Baník) a Švec (Trnava), Kyselý (Uničov) a Motyčka (Karviná) hrát naopak můžou.

(rom)