Čeští fotbalisté vstoupili do turnaje vítězně, když v Novém Jičíně porazili díky gólům Michny a Holzera výběr Turecka 2:0. „Spokojeni jsme nejen s hrou, ale určitě i s diváckou kulisou. Na zápas přišlo patnáct set diváků, což je velmi pozitivní a je příjemné, že lidi o to měli tady zájem, byl tady cítit hlad po fotbale a lidé dobře povzbuzovali, dobře fandili," řekl k utkání patron týmu Radek Bejbl.

„Já si myslím, že se to utkání líbilo všem divákům, nejenom protože jsme vyhráli, ale hlavně, že se na hřišti pořád něco dělo. Diváci vlastně viděli to, co by chtěli vidět v ligových zápasech, prostě aby se ten divák bavil, aby se od první do poslední minuty hrálo utkání nahoru dolů," hodnotil první vystoupení českých mladíků trenér týmu Josef Csaplár.

Právě jeho svěřenci tak mají k sobotnímu finále (hraje se od 14 hodin ve frýdecko-místeckých Stovkách, pozn. red.) hodně blízko. Vše napoví dnešní vzájemný duel s Nory, který se hraje od 17 hodin v Ludgeřovicích.

Velký fotbalový svátek dnes očekávají také v Brušperku, kde turnaj pokračuje duelem skupiny B mezi Slovenskem a Maďarskem. „Pro náš klub, ale vlastně i pro celé město, je pořádání takového zápasu obrovská čest a příležitost k zviditelnění. Je to ale také velká zodpovědnost," pověděl Svatopluk Slovák z brušperského oddílu. „Ve spolupráci s městem jsme vybudovali areál, který splňuje požadavky FAČR pro pořádání takového utkání. A že si vybrali zrovna nás? Asi je to ocenění za naši výbornou práci s mládeží," dodal Slovák.

Pořádání zápasu s mezinárodním puncem ovšem přináší spoustu práce okolo. „Přesně tak, je s tím mnoho práce a starostí. Musíte mimo jiné zajistit zdravotní službu, spolupráci s policií, musí být dokonale připraven celý areál, to znamená nainstalovat reklamy partnerů fotbalové asociace, vybudovat tiskové středisko, podmínky pro televizní přenosy, vlajky, hymny, hlasatele s výbornou znalostí angličtiny. Zkrátka je toho opravdu hodně," pokračuje Svatopluk Slovák.

Brušperští si tak přejí, aby na duel, na který je vstupné 30 korun, dorazilo mnoho fanoušků. „Pevně věřím, že si k nám najde cestu spousta diváků. Tímto je zveme na špičkový mládežnický fotbal. Občerstvení je samozřejmě zajištěno," uzavřel Slovák.

Další program Memoriálu Václava Ježka: ČR Norsko (Ludgeřovice, dnes v 17 hodin), Slovensko Maďarsko (Brušperk dnes v 17 hodin), finále (sobota 25. 8. Frýdek-Místek, Stovky, 14.00), o 3. místo (sobota 25. 8. Kravaře, 11.00), o 5. místo (sobota 25. 8. Vřesina, 11.00).

(sch, dto)