Do Třince si to útočník Dennis Christu namířil z Baníku Ostrava. V největším regionálním klubu ovšem talentovaný útočník v posledním období nehrál. V Baníku sice za éry trenéra Karola Marka nakoukl do nejvyšší soutěže, ale posléze Baník opustil. Kopal nejvyšší slovenskou soutěž v Žilině, před rokem zkoušel štěstí na Žižkově, mihl se i v Zábřehu a podzim dokončil v divizních Mikulovicích.

V zimě se o něj zajímala Karviná, ale vzhledem k tomu, že by to byl jeho třetí klub v ročníku, nemohl hrát. Ani v Karviné, ani v Českém Těšíně, který se o něho začal zajímat.

„Myslel jsem si, že pravidlo o zákazu působení v třetím klubu během jedné sezony se vztahuje jen na vyšší soutěže. Nakonec jsem nemohl kopat ani za Český Těšín. S týmem jsem aspoň trénoval, navíc mi pan Kula přichystal individuální tréninkový plán," prozradil Christu a dodal: „Snad na mě půlroční herní pauza nebude příliš znát. Postupně se do toho dostávám, nabírám herní praxi."

V třineckém dresu Christu odehrál několik přípravných utkání. V pohárovém střetnutí v Havířově, které jeho tým vyhrál 0:5, kvůli chybějící registraci u FAČR ještě hrát nemohl, ale do mistrovských zápasů ve třetí lize už zasáhnout směl. Proti Zábřehu (4:2) i v Hlučíně (1:1) jej třinecký trenér Kouřil poslal na trávním v průběhu druhého dějství. Letní posila se mu prozatím gólově neodvděčila.

„Nakopávané míče, hlavičkové souboje či sklepávání balonů to není nic pro mě, více se hodím do kombinace i pro brejkové situace. Chci pro Třinec odvádět co nejlepší práci a být mu prospěšný. Jsem rád, že tady můžu být, vnímám to jako takové své znovuzrození. Rád bych se v Třinci prosadil, samozřejmě také střelecky," prozradil Christu své přání.

V žilách pohyblivého a technicky velmi dobře vybaveného útočníka, který by moc rád svými brankami pomohl Třinci zpět do druhé nejvyšší soutěže, koluje řecká krev.

„Můj táta je Řek, ale moje máma je Češka. Otec přišel do bývalého Československa kvůli práci. Já se sice narodil v řecké Larise, ale řecky moc neumím, protože když jsem byl ještě malý kluk, rodiče se přestěhovali do Československa. Větší část života jsem prožil v Česku, mám tu i mnohem více přátel. Řecké kořeny v sobě však nezapřu. Mám tam rodinu z tátovy strany, kterou téměř každoročně navštěvuji, v Řecku trávím letní dovolenou," vyznal se mladý útočník.

DENNIS CHRISTU
Narozen: 27. července 1989
Výška/váha: 179cm/75kg
Pozice: útočník
Předchozí působiště: Baník Ostrava, Žilina, Zábřeh, Mikulovice
Zajímavost: narodil se v řecké Larise, jeho otec je Řek, matka Češka

ROMAN BASELIDES