Krajský přebor mužů

Frýdecko-místecká juniorka vstoupila coby nováček do krajského přeboru skvěle a po dvou kolech má na čele tabulky šest bodů. Dnes zavítá do Dětmarovic, které již několik let bojují v této soutěži na čelních místech. Ve stejný čas jako juniorka hraje i první družstvo MFK v Prostějově, takže s žádným posílením kádru se nedá počítat. „Po dvou domácích vítězstvích vzrostlo sebevědomí našich mladých hráčů. Byl bych moc rád, kdyby to tak pokračovalo dál. Sám jsem zvědavý, jak se budeme prezentovat v Dětmarovicích s kvalitním a zkušeným mužstvem domácích," říká trenér Karel Orel.

Druhý okresní zástupce v nejvyšší krajské soutěži z Frýdlantu přivítá na svém stadionku celek Krnova. „Jde o soupeře, který spadl z divize. Je ale otázkou, jaký mu zůstal kádr. V posledním kole Krnov prohrál doma s Těšínem, takže určitě budou chtít svou bodovu ztrátu odčinit u nás. My ale naopak hrajeme poprvé před vlastními fanoušky, takže chceme samozřejmě zvítězit. Soupeř však bude ale kvalitní," burcuje před nedělním utkáním trenér Frýdlantu Josef Sláma.

Frýdlantští funkcionáři připravili i pro letošní sezonu pro své fanoušky velice zajímavou soutěž pod názvem: Choď na fotbal, bav se a vyhrávej! „I letos jsme pro diváky připravili soutěž, kdy hlavní cenou bude slevový poukaz na plastová okna v hodnotě pěti tisíc korun. Připraveny jsou ale i další zajímavé ceny," prozradil David Mareček z frýdlanstkého oddílu. Jak se do soutěže zapojit? „To je jednoduché. Při vstupu na stadion obdrží divák razítko, které potvrdí, že daný domácí zápas navštívil. Pokud nasbírá do svého kuponu alespoň pět razítek, doplní své iniciály a následně jej vhodí do příslušné schránky, bude účasten slosování, které proběhne v neděli 18. listopadu v poločase domácího utkání s Českým Těšínem," dodal Mareček.

Krajský přebor, 3. kolo

Sobota 25. srpna

MFK Vítkovice – Bohumín 10.15 (hř. Vítkovice, tráva, rozhodčí: Ochodek), Dolní Benešov – Frenštát p. R. 17.00 (Švec), Dětmarovice – Frýdek-Místek B 17.00 (Kantor – Jahoda, Krištof), Petřkovice – Pustá Polom 17.00 (Bartoš), Český Těšín – Heřmanice 17.00 (Kaloč).

Neděle 26. srpna

Slavkov – Háj ve Slezsku 17.00 (Galásek), Polanka – Hradec n. Mor. 17.00 (Pobořil), Frýdlant n. O. – Krnov 17.00 (Picmaus – Herda, Hess).

I. A třída, skupina B

Po úvodní prohře ve Vratimově dnes přivítají fotbalisté Brušperku tým z Dolní Lutyně. „Náš soupeř deklasoval minulý týden na svém hřišti Staré Město 4:0, takže má formu. Čekáme velmi těžké a vyrovnané utkání. Už jsme si zvykli na četnou absenci hráčů základní sestavy, tentokrát budou chybět Klimek, Polášek a Galajda. Naopak se do sestavy vrací Demel. Bránění nám vůbec nejde, takže se jako obvykle od úvodu pohrneme do útoku a v domácím prostředí chceme samozřejmě vyhrát," prozradil tajemník SK Brušperk Svatopluk Slovák.

Čeladná po vysokém vítězství se Starou Bělou je připravena bodovat i na půdě Starého Města. K utkání nenastoupí zraněný Rusnok, dále Hrdina a Staskevič, naopak se do hry zapojí Indra, u kterého se konečně podařilo vyřešit problémy se členstvím. Trenér Nesrsta by měl mít k dispozici všechny hráče, kteří již minulý zápas splnili očekávání fanoušků. Budeme chtít hrát tak, abychom odčinili výsledek z loňské sezony. Jedeme si minimálně pro bod a doufáme, že se obejdeme bez zranění. Také věřme tomu, že forma Macečka vydrží i pro tento zápas a přidají se k němu i další spoluhráči," doufá předseda čeladenského klubu Petr Sedlák.

Parta zkušeného bystřického trenéra Miloše Koloničného si v úvodu nové sezony pozvedla sebevědomí triumfem v sousedském derby ve Vendryni, kde tři body za výhru 2:0 obstaraly zásahy Lachowicze a Nogy. V neděli se jejich celek představí v domácím duelu s nováčkem soutěže z Vratimova. Jestli Bystřice zvítězí, může si aspoň do dalšího střetnutí vychutnávat dobrý pocit z povedeného rozjezdu nové sezony. „Devízou našeho týmu je zkušenost, pokusíme se doma zvítězit a potvrdit úspěšný začátek. Nebude to snadné, Vratimov hrát s nováčkovským elánem, jeho hráči budou po postupu nabuzení," upozorňuje Koloničný.

Po úvodním zápase ve Smilovicích zavládla naprostá spokojenost. Jak pak by ne, když zdejší tým pod vedením trenéra Jaroslava Goje nedal nejmenší šanci Raškovicím a po suverénním výkonu si z jejich trávníku odvezl tři body. Ty teď hráči Smilovic chtějí zhodnotit domácím vítězstvím nad Stonavou. Do cesty se jim připletl zdatný rival, Stonava totiž v uplynulé sezoně patřila mezi nejlepší celky soutěže. Novou sezonu však rozjela mizerně, před svými diváky podlehla Albrechticím. „Přesvědčili jsme se, že se nemáme koho bát. Hraje doma, chceme dát co nejvíce branek a zvítězit," podotkl smilovický trenér Goj. Naději na úspěch jeho týmu umocňuje fakt, že Stonava začala sezonu domácí prohrou 0:3 s Albrechticemi. Na druhou stranu ovšem platí, že každý zápas je jiný.

I. A třída, sk. B, 3. kolo

Sobota 25. srpna

Petřvald n. Mor. – Raškovice 17.00 (Mikula – Klimek, Jantoš), Stará Bělá – Šenov 17.00 (Kret), Staré Město – Čeladná 17.00 (Žvak – Novák, Poledník), Brušperk – Dolní Lutyně 17.00 (Pasterčák – Bednář, Szkuta).

Neděle 26. srpna

Bystřice – Vratimov 17.00 (Levinger – Juřička, Kielar), B. Albrechtice – Vendryně 17.00 (Žáček – Seidler, Jantoš), Smilovice – Stonava 17.00 (Havlík – Přeček, Černoevič).

I. B třída, skupina B

Ani ve druhém zápase v kraji nenastoupí fotbalisté Lučiny v kompletním složení. V úvodním kole byl totiž vyloučen obránce Polášek, navíc Lučinští nemohou stále počítat se službami nových letních posil. „Premiérové utkání v I. B třídě se nám moc nevydařilo, takže se budeme chtít před vlastními fanoušky ukázat. Hrabová ale skončila v loňské sezony třetí, takže očekáváme hodně těžké utkání," poukázal na sílu soupeře brankář Lučiny Jakub Kielar. „Naštěstí se nám zatím vyhýbají vážnější zranění, až na jednu výjimku by měl být kádr kompletní. I proto věříme, že soupeři na domácí půdě nedáme nic zadarmo a tři body zůstanou doma," přeje si Kielar.

I. B třída, sk. B, 3. kolo

Sobota 25. srpna

Lučina – Hrabová 17.00 (Streit – Sopoliga), Velká Polom – Krásné Pole 17.00 (Kubáček).

Neděle 26. srpna

Vřesina – Loko. Ostrava 17.00 (Hrňa), Darkovice – Dolní Lhota 17.00 (Ondračka st.), Bohuslavice – Hať 17.00 (Macík), Darkovičky – Kozmice 17.00 (Třuslo), Strahovice – Klimkovice 17.00 (Tomai).

I. B třída, skupina C

V minulém kole se hráči Dobré přesvědčili o tom, že pokud si plní taktické pokyny a hrají trpělivě svou hru, výsledek se dostaví. „Samozřejmě prohospodařit dvoubrankové vedení je trestuhodné, ale ani za této situace se chlapci nepoložili a nakonec jsme vstřelili vítězný gól. Datyně vstoupily do sezony exlentně, když jasným výsledkem porazily Fryčovice. Jejich kádr zřejmě doznal několika změn, v sestavě chyběli Tomašák, Vandriák a další. Na druhé straně síla týmu bude v brance, kterou hájí Vasilko, v záloze s Miczkou a nejúdernější bude útočná dvojice Sukač s Walou. My jedeme s pokorou, ale ne s poraženeckou náladou. Chceme bodovat, byť nám budou chybět Bednárek, Platoš, zraněný Filipčík a Glogar," řekl kouč Dobré Petr Wiecek.

Sedliště se po vysoké výhře v úvodním kole nad Hnojníkem představí zítra v Havířově. „Na utkání s ČSAD se pečlivě připravujeme, protože domácí se jistě budou chtít coby nováček ukázat domácímu publiku. V letní přípravě jsme se již s tímto soupeřem střetli. Proto víme, že to bude velmi těžké utkání, ale bodovat určitě chceme. Trochu nás trápí ještě nekompletní sestava, ale doufáme, že zopakujeme výkon z druhého poločasu domácího utkání proti Hnojníku," hlásí předseda klubu Daniel Majer.

V Dobraticích nastoupí hráči ze Staříče, kteří v úvodním kole v domácím prostředí s Havířovem vyšli bodově naprázdno. „Pikantnost tohoto zápasu vidíme v tom, zda nastoupí náš bývalý hráč, brankář Holinka. Jinak bychom měli být kompletní a chceme napravit špatný začátek z minulého týdne. Naším cílem je vybojovat alespoň bod, věříme v probuzení a větší střelecké štěstí kanonýra Volného," jsou slova předsedy klubu Josefa Volného staršího.

V I. B třídě je v neděli odpoledne na pořadu první derby celků z Třinecka a Jablunkovska. Do Hrádku, který do soutěže vykročil prohrou 3:2 v Dobré, přijede Spartak Jablunkov. Sezonu rozjel o poznání lépe, na svém stadionu si poradil s Dobraticemi, vyhrál 4:2. „Loni jsem řekl, že v našich silách je hrát kolem pátého místa a my se nakonec třepali o udržení. Pořád si však myslím, že pokud by všechno fungovalo, mohli bychom hrát nahoře. Máme široký, 23 členný kádr, který má určitý potenciál. Docela se nám povedla i příprava, teď už jen potřebujeme, aby se ustálila naše sestava," podotkl trenér Spartaku Jan Gomola.

I. B třída, sk. C, 3. kolo

Sobota 25. srpna

Horní Suchá – Fryčovice 17.00 (Tatarka – Mankovecký, Ostřanský), Doubrava – Mosty 17.00 (Jurajdová – Tomai), Hnojník – Nýdek 17.00 (Brabec – Kubánek), Dobratice – Staříč 17.00 (Tomeček – Bartek), Dolní Datyně – Dobrá 17.00 (Beseda – Tobola, Kyselý).

Neděle 26. srpna

ČSAD Havířov – Sedliště 17.00 (Potiorek – Klečacký), Hrádek – Jablunkov 17.00 (Sopoliga – Dytko).

I. B třída, skupina D

Staronovému účastníkovi novojičínské skupiny D z Kozlovic vyšel vstup do nové sezony náramně, když v domácím prostředí zdolal Odry 2:0. Nyní se bude chtít tým kouče Tichavského vytáhnout na hráče Kopřivnice. Utkání je na pořadu dnes odpoledne. (rom, zd, sch)

I. B třída, sk. D, 3. kolo

Sobota 25. srpna

Kopřivnice – Kozlovice 17.00 (Křenek – Valošek), Jakubčovice – Nový Jičín B 17.00 (Podracký), Bordovice – Libhošť 17.00 (Herda).

Neděle 26. srpna

Odry – Suchdol 17.00 (Kuběna), Kateřinice – Veřovice 17.00 (Ostřanský), Lichnov – Jeseník n. O. 17.00 (Papuga), Starý Jičín – Vlčovice 17.00 (Brezovský).