FC Žďas Žďár nad Sázavou, nováček třetí ligy má ve svých řadách několik bývalých hráčů jihlavské Vysočiny – brankáře Pospíchala, obránce Bureše, Heideho, záložníky Bratršovského a Malínka. V útočné fázi se opírá o kanonýra Chmelíčka. Své účinkování ve třetí nejvyšší soutěži Žďár zahájil prohrou 4:1 v Uničově. V domácí premiéře vydoloval bod po remíze 2:2 s Rosicemi.

„Žďár nad Sázavou? Jedna velká neznáma, o soupeři toho moc nevíme. Pevně věřím, že trenér na něho něco vymyslí a my po dobrém výkonu zvítězíme," řekl po utkání v Hlučíně (1:1) třinecký zadák Michael Hupka. Třinecký trenér Miroslav Kouřil je znám tím, že příští soupeře svého celku bedlivě sleduje. V prvním kole si jeho družina před vlastními diváky poradila se Zábřehem, zdolala ho 4:2. Tři body se hráči Třince pokusí urvat také v sobotu dopoledne. Všichni si velmi dobře uvědomují, že papírově slabšího soupeře v žádném případě nemohou podcenit.

„Ani nevím co to je za tým. Je mi jasné, že sám si branky nevstřelí. Pokud chceme zvítězit, musíme utkání odmakat. Uvidíme, jak to dopadne," přidal se defenzivní štít Třince Martin Motyčka.

(rom)