VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Frýdek doma ubojoval tři body s Rosicemi

Frýdek-Místek – Po nezvládnuté dohrávce v Uničově potřebovali fotbalisté Frýdku-Místku na domácím hřišti nutně zvítězit. S rosickým Slovanem ale utkání nebylo vůbec jednoduché, zvláště ve druhém poločase hosté hodně zlobili. Vše nakonec zlomil v samém závěru střídající Chýlek.

3.11.2012
SDÍLEJ:

MFK Frýdek-Místek - Slovan Rosice Foto: Robert Schedling

MFK Frýdek-Místek – Slovan Rosice 2:0 (1:0)

Proti účastníkovi 4. kola Poháru České pošty začali domácí Valcíři daleko aktivněji. „Z naší strany to byla taková nepřipravenost. Do Frýdku jsme přijeli pozdě, takže to rozcvičení a vše okolo nebylo zrovna moc ideální," postěžoval si obránce Rosic Martin Živný. Frýdečtí se snažili kombinovat, ale hosté velmi dobře bránili. První vážnější situace přišla až po třinácti minutách hry, kdy Molnár našel zpětnou přihrávkou Neuberta, tomu však střela vůbec nesedla. První změnu skóre tak přinesla až 38. minuta. To domácí zakombinovali a Švrček poslal míč do protipohybu brankáře Lengála. „Dostal jsem dobrou přihrávku, a jelikož jsem měl prostor a navíc mi Molny (Molnár, pozn. red.) odclonil protihráče, zkusil jsem jít blíž k bráně. Pak už jsem se snažil jen trefit bránu," prozradil pravý obránce domácího celku. „V první půli nás trápila rozehrávka, to hřiště tady nebylo nejlepší. Domácí nás do hry moc nepoustěli, my navíc vpředu míč nepodraželi. Soupeř hrál velice dobře kombinačně a přehrával nás. I ta jeho první branka byla po pěkné akci," dodal Živný, který si kromě první ligy v Brně zahrál také v Dynamu Bukurešť.

Po změně stran se obraz hry úplně změnil. Hosté začali mít míč častěji na svých kopačkách, jenže jejich postupné útoky narážely na dobře postavenou obranu domácích. Až v 70. minutě se po centru Selingera z pravé strany dostal do dobrého zakončení Živný, jeho hlavičku stačil brankář Prepsl vyrazit konečky prstů na rohový kop. Rozhodnutí nakonec přinesla závěrečná minuta. To Literákův rychle rozehraný trestný kop z vlastní poloviny prodloužil Pešek hlavou na nabíhajícího Chýlka a jeho lob skončil s pomocí břevna těsně za brankovou čárou hostující branky. „My ty druhé poločasy jsme vždy rovnocenní, ne-li lepší. Stejně tak tomu bylo i teď v poháru v Liberci. Nevím, čím to je, ale naše první poločasy jsou tragické. Hraje se však devadesát minut, a to my bohužel nezvládáme," řekl krátce po utkání rosický obránce Martin Živný. „To utkání se musí hodnotit z toho pohledu, že jsme před tímto zápasem utrpěli debakl v Uničově. Náš tým je zkušený hlavně v obraně, vpředu hrají kluci, kteří ještě nemají takové zkušenosti. I proto je obrovsky těžké pro naše hráče hodit nevydařený zápas rychle za hlavu a nemyslet na něj. V první půli byl náš problém v tom, že jsme začali dobře, ale nedokázali jsme využít otevřených prostorů, které se nám nabízely. Myslím si, že kdybychom byli v lepší herní poloze, tak ten první poločas se dal zvládnout určitě líp. V tom druhém bylo jasné, že chceme přidat druhý gól a soupeř naopak chce vyrovnat. Jak jsem však řekl, naši kluci ještě nemají takové zkušenosti, aby dokázali ten svůj strach o výsledek přemoci a dostat do toho větší fotbalovost," hodnotil duel domácí kouč Milan Duhan.

Branky: 38. Švrček, 89. Chýlek. Rozhodčí: Tomanec – Miko, Drozdy. ŽK: Staněk – Lang. Diváci: 578.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Staněk, Literák, Prokeš – Talián, Wozniak, Förster (60. Pešek), Mozol – Molnár, Neubert (36. Teplý, 83. Chýlek). Trenér: Milan Duhan.

Rosice: Lengál – Vitamvás, Selinger, Živný, Demeter – Pšikal, Lang, Mičko (30. Touška), Krhut – Malata, Mandula. Trenér: Jiří Pecha.

Autor: Robert Schedling

3.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Hokejisté Třince (v červeném) proti Plzni.
5

Marcinko ukončil sérii bez gólu, trefil Ocelářům vítězství s Plzní

Chodník v Čeladné je konečně hotov

Několikaměsíční omezení kvůli druhé etapě výstavby chodníku už nemusí trápit motoristy v Čeladné.

Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Kapela Nebe obdarovala malé pacienty

V úterý 17. října měly děti hospitalizované na dětských odděleních Nemocnice Třinec o zábavu postaráno. Navštívila je skupina Nebe, která nyní vystupuje se svým Future technology tour 2017.

Odpoledne začnou volby. Bude volební účast mizerná jako posledně?

Dnes od 14 do 22 hodin a zítra od 8 do 14 budou lidé volit své zástupce kandidující do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení