Je to zápas o pověstných šest bodů, vítěz se dostane do tříbodového trháku. Oba celky v dosavadních 13 kolech nastřádaly shodně 29 bodů za devět vítězství, dvě remízy a dvě prohry. Zatímco Třinec má skóre 41:15, Prostějov 41:25. Sobotní střetnutí bude soubojem dvou nejofenzivnějších týmů třetí ligy. Hosté z Třince mají navíc solidní obranu, po Hlučínu, Frýdku-Místku a béčku Baníku Ostrava čtvrtou nejlepší. „Zápasy v Prostějově i domácí s Frýdkem-Místkem budou pro nás zápasy podzimu. Já jako trenér se na ně velice těším," prohlásil třinecký trenér Miroslav Kouřil. „Duely s Prostějovem i Frýdkem-Místkem odhalí naší skutečnou sílu," přidal se Karel Kula, ředitel a sportovní manažer Fotbalu Třinec.

Je možné, že Třinečtí by se moc rádi, aspoň na chvíli, ocitli na místě sousedů z Frýdku-Místku, který už má duel v Prostějově za sebou. Přestože celek trenéra Milana Duhana na Hané prohrával 0:1, nakonec nováčkovi s řadou exligových fotbalistů v sestavě, uštědřil třígólovou lekci. Tohle byla první a také poslední domácí ztráta souboru trenéra Františka Jury. Bureš (proti Třinci chytat nemůže, pozn. red.), Hunal, Zbožínek, Papoušek, Zelenka, Pavlík a Pospíšil ztráceli pouze venku (remízy 2:2 v Hulíně a v Orlové, prohra 1:3 v Olomouci s béčkem Sigmy).

Zatímco Hanáci v posledním kole vyhráli těsně 4:3 v Rosicích (Třinec tam prohrál 2:1), Slezané převálcovali béčko Slovácka 7:0. Střetnutí bude mimo jiné soubojem kanonýrů – domácího Machálka a hostujícího Gavláka. „Je pravdou, že venku nejsme tak suverénní, jako doma, kde jsme stoprocentní, ale více nám vyhovují silní a fotbalově založení protivníci," předeslal už dříve kapitán Třince Pavel Malíř. Minule se po zranění mezi třinecké tyče vrátil jeho spoluhráč Martin Lipčák.

Třinec měl hrát v úterý první osmifinálový zápas Poháru České pošty s Mladou Boleslaví, jenomže kvůli nepříznivému počasí a nezpůsobilému terénu byl zápas přesunut na příští úterý. „Předpověď je příznivá, hřiště už bude v pořádku. Bude příjemněji, do hlediště dorazí více lidí. Navíc po pohárovém duelu je vždycky lepší hrát doma než venku," vyjádřil své přesvědčení Kula. Nečekaná prohra v Rosicích, pouhé čtyři dny po překvapivém vyřazení ostravského Baníku, je toho pádným důkazem.

(rom)