Na závěr této fáze sezony Valcíři dvakrát prohráli. Na domácí duel s pražskou Duklou se vzpomíná jistě až dodnes.

Těžký direkt od Teplic

SU TEPLICE – VÁLCOVNY FM 4:0 (3:0)

Ještě v týdnu před utkáním ležel na teplickém trávníku sníh. Trávník tak byl v den utkání nasáklý vodou, takže se oběma celkům nehrálo nejlépe. Lehkonozí domácí, stále ještě bez Mixy a Jurkanina, byli přece jen pohyblivější, a to se také projevilo i na skóre. Už v nástupu Teplic zachraňoval Markusek z brankové čáry. Pohroma na Válcovny však přišla po čtvrthodině. Thorovský unikl po křídle, zacentroval a Weigend dal v pádu hlavou do břevna, odražený míč pak umístil do opačného horního rohu branky také hlavou Fišer. Potom žlutomodří využili dvou rohů, z nichž padly další dvě branky, a mužstvo hostí se zhroutilo. Po změně stran se očekával další nápor domácích, ale ti nechali překvapivě střed hřiště hostům. Valcíři si pak vypracovali několik šancí, které ale bohužel neproměnili. Tu největší měl Marchevský, kdy se dostal k malé domů od Soukupa, jenže forvard Frýdku byl tak překvapen, že mu Weigend stačil míč ukopnout do rohu. A tak udeřilo na druhé straně. Tepličtí zahrávali třináctý roh v pořadí, Vejvoda našel před brankou soupeře volného Fišera a ten upravil na 4:0.

Branky: 15. a 83. Fišer, 37. Kühn, 43. Štarch. Rozhodčí: Duba. ŽK: Franke a Melichar. Diváci: 4000. Rohy: 13:5, fauly: 17:17, střely na branku: 9:0, střely mimo: 8:3.

Teplice: Sedláček – Soukup, Weigend, Franke, Koubek – Thorovský, Kühn, Melichar – Pokluda (46. Vejvoda), Fišer, Štach. Trenér: Rýgr.

VP: Jurásek – Kubalák, Coufal, Lovíšek, Markusek – Kopecký, Mrázek, Čermák – Barčák (37. Šeděnka, 75. Juřica), Marchevský, Kokeš. Trenér: Zachar.

Fotbal, který stál za to

VÁLCOVNY FM – DUKLA PRAHA 3:4 (2:4)

V posledním utkání ligového podzimu měl nováček z Frýdku soupeře nadmíru těžkého – suverénního krále ligového podzimu. Už úvodních 15 minut, kdy Dukla svého soupeře přimáčkla, bylo lahůdkou pro milovníky kopané. Domácí začali s respektem, až branka Levinského tým probudila. Najednou si hráči uvědomili, že Dukla je v obraně zranitelná, hra se postupně vyrovnávala. I když byli hosté do konce poločasu lepší, dokázali domácí ještě snížit a navíc jednou zachránila Netoličku tyč. Po změně stran začaly Válcovny zvýšeným tlakem. Když pak Lovíšek z trestného kopu vymetl šibenici, vyklubala se z rodícího se debaklu reálná šance na získání bodu. Ten vytoužený gól domácí pak už nevstřelili, ale divák si určitě přišel na své. „Viděli jsme vše, co nám fotbal může poskytnout. Dukla předvedla v prvních minutách perfektní výkon, my jsme začali s přílišným respektem. Druhý poločas jsme se snažili Dukle vyrovnat a myslím, že se nám to podařilo. Být více přesnosti v konečných přihrávkách, mohl být výsledek pro nás ještě lepší," řekl po zápase domácí kouč Ján Zachar.

Branky: 30. a 53. Lovíšek, 24. Levinský – 7. a 15. Vízek, 10. Štambacher, 27. Nehoda. Rozhodčí: Kmec. ŽK: Čermák. Diváci: 6000. Rohy: 2:5, fauly: 8:16, střely na branku: 9:11, střely mimo: 4:11.

VP: Jurásek – Kubalák, Lovíšek, Čermák, Markusek – Coufal (77. Juřica), Kopecký (18. Barčák), Mrázek – Kokeš, Marchevský, Levinský. Trenér: Zachar.

Dukla: Netolička – Macela, Samek, Dvořák, Fiala – Bilský, Pelc, Štambacher – Vízek, Nehoda (50. Švehlík), Gajdůšek. Trenér: Vejvoda.

Pokračování příště…