„Chtěl jsem, aby si kluci od fotbalu více odpočinuli. Předešlá sezona byla hodně náročná. Každý ale dostal individuální plán, takže hráči určitě nezaháleli," osvětlil kouč frýdecko-místeckých fotbalistů Milan Duhan.

Ten si na první týden přípravy pozval k tréninkům nejen hráče stávajícího kádru, ale také mladé dorostence, kteří už věkově patří do kategorie mužů. Na úvodních trénincích byli ale k vidění také případné nové posily Valcířů. O smlouvu u druholigového nováčka bojují útočníci Jan Lukáš (Slovácko), Petr Nekuda (Olomouc), Michal Zeman (Ostrava), Tomáš Vrťo (Senica) či David Juřica (Brumov). Dále pak záložník Jan Hromek (naposledy HFK Olomouc). Staronovou tváří ve frýdeckém kádru je forvard Petr Soukup, který poslední půlrok strávil v prvoligovém Baníku Ostrava. „Mrzí mě, že jsem v Baníku nezůstal o něco déle, ale i za ten půlrok jsem strašně rád," svěřil se šestadvacetiletý rodák z Velkých Losin.

Naopak v kádru loňské sezony už nefigurují útočníci Gulajev s Bačíkem a záložník Ceplák, kteří se vrátili do svých mateřských oddílů. O mladého kanonýra Jakuba Teplého zase projevila zájem ligová Jihlava.

Než Valcíři přivítají ve své obnovené druholigové premiéře (do druhé nejvyšší soutěže se Frýdečtí vrací po třinácti letech, pozn. red.) fotbalisty Střížkova, sehrají Duhanovi svěřenci pět přípravných zápasů. 

6. 7. so 18.00 h 
FO Bytča – MFK FM
9. 7. út 16.30 h 
SFC Opava – MFK FM
13. 7. so 17.00 h 
Baník Ostrava – MFK FM
16. 7. út 17.00 h 
Slavia Orlová – MFK FM
20. 7. so 17.00 h 
SK Líšeň – MFK FM