NOVÝ JIČÍN – SOKOL LÍSKOVEC 1:1 (1:0)

Mladý tým Lískovce, který je v letošní sezoně farmou druholigového Frýdku-Místku, chtěl proti svěřencům trenéra Pavla Pumprly uhrát minimálně bod. Ten se mu nakonec se štěstím podařilo i uhrát.

Samotný duel začali aktivněji domácí a svůj třetí roh v pořadí proměnili v gól. To běžela 11. minuta a hostujícího gólmana Polacha překonal domácí kapitán Bajer. O chvíli později mohlo být v domácím táboře ještě radostněji. Po akci Rybaříka mířila totiž střela Poláška jen do tyče. Na druhé straně mohli domácí děkovat brankáři Šromovi, že včasným vyběhnutím zabránil ke skórování Kovaříkovi. Krátce před přestávkou je za střet Juřicy s Moravčíkem odpískána penalta ve prospěch domácího celku, jenže Repa napálil míč z bílého puntíku do břevna.

Po přestávce ještě novojičínští hráči nejspíš promílali v hlavě neproměněnou standardku, jelikož po Javorkově vyhraném hlavičkovém souboji propálil Kovařík domácího gólmana a bylo srovnáno. Jak se později ukázalo, byla to nakonec poslední branka utkání. „O výsledku určitě rozhodla neproměněná penalta. Po vyrovnání jsme už byly bez aktivního pohybu. Sice jsme vybojovali spousty míčů, ale šance jsme zahazovali. S výsledkem nejsme spokojeni," smutnil domácí kouč Pavel Pumprla. „V první půli to bylo z naší strany špatné. Byli jsme bez pohybu, chyběl nám důraz a nasazení, a tím nás domácí přehrávali a šli do zaslouženého vedení. Naštěstí pak Jičín nedal penaltu, kdybychom šli do druhého poločasu s dvoubrankovou ztrátou, měli bychom to hodně těžké. Naštěstí se nám povedl vstup do druhého dějství, tím jsme otupili tlak domácích a druhý poločas už byl vyrovnaný," vrátil se k utkání hostující trenér Karel Orel.

V dalším kole zajíždí fotbalisté Lískovce v sobotu 17. srpna na hřiště do Otrokovic. Utkání tam začíná v 16.30 hodin.

Branky: 11. Bajer – 47. Kovařík. Rozhodčí: Růžička – Hanák, Bartoň. ŽK: Plešek, Moravčík – T. Boráň, Střalka. Diváci: 110.
Lískovec: Polach – Hopp, Preči, Škorík, J. Prokeš – Vávra (46. Javorek), Juříček, Střalka, Juřica – Kovařík (90. O. Boráň), T. Boráň (75. Němec). Trenér: Karel Orel.
Další utkání 1. kola MSD – skupiny E: Dolní Benešov – Opava B 2:2 (1:1), branky: 23. Laryš, 47. Labuda – 39. Gebauer, 87. Uvíra, 108 diváků. Valašské Meziříčí – Mohelnice 0:2 (0:0), 50. Fiala, 54. Fišara, 100 diváků. Hranice – Brumov 0:2 (0:1), 36. Školník (pk), 75. Šebek, 150 diváků. L. Petrovice – Přerov 1:1 (1:0), 12. Šuster – 86. Hrušák, ČK: 78. Hrabal, 90. Přikryl (oba Přerov), 150 diváků. Slavičín – V. Otrokovice 1:1 (1:1), 5. P. Švach – 43. Silný, 200 diváků. Šumperk – Havířov 1:3 (1:2), 35. Bajger – 24. Michalčák, 31. Racko, 70. Wojnar, 200 diváků. Určice – Karviná B 1:0 (1:0), 15. Svozil (pk), 350 diváků.