Svěřence trenéra Leona Dostalíka v tu chvíli už nemusela mrzet dvojí ztráta vedení a ani žlutá karta autora vítězného zásahu za svlečení dresu. „Je to nádherný pocit vyhrát takhle těžký zápas proti nesmírně kvalitnímu soupeři. Před zápasem jsme asi moc nepočítali s tím, že bychom dnes naplno bodovali, ale na druhé straně už v Rýmařově jsme naznačili, že máme nějaké schopnosti soupeřům konkurovat. Jasně, bylo to šťastné vítězství, ale i to se počítá. Navíc, co může být krásnějšího než vyhrát gólem z poslední akce," usmíval se hned po utkání brušperský kouč.

Domácí vstoupili do zápasu s favorizovanými Ostravany bez bázně a po celý jeho průběh byli na hřišti rovnocenným soupeřem. Navíc jejich snažení přinášelo ovoce, v prvním poločase po nezištné Ručkově přihrávce zacílil přesně Vojtěch Šlesinger a jen pár vteřin po Horváthově technickém pokusu vedoucím k vyrovnání se parádně po dalším Ručkově přiklepnutí o tyč trefil dvorní brušperský zakončovatel Michal Galajda.

Ovšem Vítkovice se ještě jednou dostaly do gólové rovnosti a branka to byla znovu parádní za obranu domácích si na dlouhý pas zaběhl střídající a na hřišti aktivně se prezentující Martin Šebek, který letící míč bez přípravy poslal obloučkem přes Vladimíra Drobce přesně ke vzdálenější tyči.

A střelec druhé vítkovické branky byl nedlouho před klíčovým momentem určujícím konečný výsledek na opačné straně hřiště kousek od strhnutí vedení na stranu hostí, jenomže v nadějné pozici pálil v pádu těsně vedle. Tak blízko měly Vítkovice v divácky atraktivním střetnutí k zisku tří bodů, ale nakonec na ně nezbyl ani jeden… „Znovu jsme, stejně jako v prvním kole doma s Hájem ve Slezsku, doplatili na to, že jsme některé velké šance neproměnili, navíc jsme tentokrát měli velká okna i v obraně, kde chyběla důslednost při dorážení hráčů soupeře. Rozhodně si však nemyslím, že by moji svěřenci soupeře podcenili, spíš byl u Brušperku vidět větší elán. Navíc i v jeho kádru jsou zkušení a kvalitní fotbalisté," poznamenal trenér Vítkovic Zdeněk Svatonský. Na první vítězství si tak ostravský celek se spoustou ostřílených hráčů musí ještě minimálně týden počkat. „Jedeme ale normálně dál, fotbal tímhle prohraným zápasem samozřejmě nekončí. Teď nás čeká souboj s Bohumínem," dodal kouč Vítkovic.

Naopak Brušperk může jet v třetím kole do Petřkovic v relativním klidu, protože si hráči okolo kapitána Vanča dokázali, že s hlavami nahoře mohou hrát i ve vyšší soutěži proti komukoliv. „Buďme ale rádi, že to proti Vítkovicím dopadlo tak, jak to dopadlo. Klidně jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem, stejně jako jsme teď mohli smutnit. Přece jen za stavu 2:1 jsme měli obrovskou šanci na zvýšení skóre, tu jsme ale nedali, za pár vteřin to už hořelo před naší brankou. Po chvíli jsme náskok ztratili a báli se i o bod," připustil vůdce nováčka krajského přeboru Jan Vančo.

SK Brušperk MFK Vítkovice 3:2 (1:0)

Branky: 30. Šlesinger, 56. Galajda, 90.+3 Kalmus 55. Horváth, 81. Šebek. Rozhodčí: Kantor Zelník, Pobořil. ŽK: Drobec, Kalmus Moučka. Diváci: 352.

Brušperk: Drobec Cigánek, Makúch, Vančo, Vodvářka (90.+3 Horký) Ručka (74. Manďák), Blahut, Dvořák, Šlesinger (61. Slota) Galajda, Koval (61. Kalmus). Trenér: Dostalík.

Vítkovice: Kovalík Veselý, Prokeš, Bochňák, Červeňák Bystrý, Mikulenka, Knapp, Lička (38. Horváth) Sklenička (66. Moučka), Koubek (61. Šebek). Trenér: Svatonský.

Vančo: Vítězství nad Vítkovicemi bylo vydřené. Ale dobré

Sice ani podruhé Brušperk vzadu neudržel v rozbíhající se sezoně v krajském přeboru čisté konto, ale i tak byl dirigent defenzivy a kapitán nováčka páté nejvyšší fotbalové soutěže Jan Vančo po vítězství 3:2 nad Vítkovicemi pochopitelně spokojený.

Tým trenéra Leona Dostalíka totiž získal první body a navíc si po asi nešťastné porážce v Rýmařově (1:4) dokázal, že se může poměřovat prakticky s kýmkoliv.

„Doufám, že nás to nakopne a zvedne a věřím, že po téhle výhře to už bude jen lepší a lepší. Asi jste i vy sám viděl, že kluci tady hrát fotbal umějí a že teď si ještě navíc zvedli sebevědomí. Přece jen porazit silné Vítkovice, to už něco v letošním krajském přeboru může znamenat," říkal pár okamžiků po konci duelu dvaatřicetiletý stoper Jan Vančo.

Dosáhli jste možná trochu nečekané, ale asi o to cennější vítězství…

To určitě ano. Myslím si, že jsme s Vítkovicemi odehráli hodně vyrovnaný zápas s kvalitním soupeřem, ale mám za to, že jsme si za tím vítězstvím šli možná o něco důrazněji než oni. Víte, my jsme samozřejmě chtěli vyhrát i v předchozím zápase v Rýmařově, což se nám nepodařilo, ale tam jsme taky měli smůlu v koncovce, což se nám nakonec dneska nestalo. Ovšem je pravda, že musíme zůstat na zemi a být rádi za tohle vítězství, které bylo vydřené. Ale taky dobré (úsměv).

Ale na druhé straně jste si možná trochu zahrávali s osudem. Za stavu 2:1 jste měli několik šancí a jednu tutovou gólovou na zvýšení náskoku. Nebylo vám po ní trochu úzko, že by vás to mohlo nakonec i mrzet?

To víte, že něco takového mi po tom okamžiku, kdy jeden z našich hráčů, a já si teď honem nevybavím, který to byl (střídající Lukáš Slota pozn. red.), šel z boku na gólmana, ale na 3:1 nedal, blesklo hlavou. Taky pak přišla nejdřív hrozba z trestňáku, potom po rohu a nakonec i vyrovnání Vítkovic a my se rázem strachovali o výsledek. Naštěstí to ale dopadlo tak, jak to dopadlo…

Momentálně se říká, že v Brušperku je sice méně hráčů v kádru, ale za to výborný kolektiv. Dá se s tím názorem souhlasit?

To je pravda, moc nás tady zrovna není a momentálně nemáme lavičku zrovna nabitou, ale parta, která se tady sešla, je fakt výborná.

Na první domácí zápas přišlo více než tři sta diváků, kteří nakonec vytvořili perfektní kulisu. Stačil jste to vnímat, co jste na to říkal?

Co na to říct, bylo to jedním slovem úžasné. Asi hrálo roli i počasí a snad to byl pro oko diváka i fajn fotbal. Teď už nezbývá než věřit, že i na příští domácí zápas jich přijde znovu aspoň tolik jako teď na Vítkovice.

Dostali jste Brušperk poprvé v historii do krajského přeboru, je v klubu cítit nějaká změna řekněme v přístupu k fotbalu?

Rozhodně si téhle soutěže považujeme, protože jak pro klub, tak i pro město Brušperk to je podle mého názoru prestižní soutěž. A buďme rádi, aby se nám dařilo aspoň tak, jako tomu bylo v prvním domácím utkání.

A váš cíl pro letošní sezonu?

Jednoznačná ambice je udržet se v kraji… Ale to vám asi řekne každý nováček, že? Takže bychom samozřejmě byli velmi spokojeni s tím, kdyby se Brušperk držel aspoň v polovině tabulky a vyhnul se náročným záchranářským bojům, které mnozí z nás ještě pamatují z předloňské sezony v I.A třídě.