S letní přípravou měli v Hukvaldech, podobně jako v řadě jiných klubů, menší problémy. „Z pozice předsedy oddílu jsem si ji představoval o něco lepší, ale nejsme profesionálové a účast v přípravě se odvíjela od dovolených. Ale s tím se potýká většina oddílů na neprofesionální úrovni," konstatoval předseda TJ Sokol Hukvaldy Pavel Šlosar.

Svěřenci trenéra Radomíra Chýlka sehráli přípravné utkání i proti SFC Opava U17. „Tento zápas se mi líbil nejvíce, kdy ambiciozní dorostenci hrající Moravskoslezskou ligu dorostu prověřili naše mužstvo v rychlosti, ale nakonec vyhrála zkušenost po výsledku 4:3," vracel se k duelu z letní přípravy předseda oddílu.

V celku nováčka soutěže se budou muset obejít bez autora 39 branek z loňského ročníku Jana Rumla, který se prozatím vrátil do Fryčovic.

„Chtěli jsme nahradit hlavně tento odchod a příchodem Jiřího Huvara, který má druholigové zkušenosti, se nám to doufám povede," uvedl na adresu posily z Petřvaldu na Moravě Pavel Šlosar, který dále pokračoval.

„Ještě jednáme o příchodu dalších hráčů. Některé soupisky se uzavíraly tento týden a vzhledem k tomu, že od letošní sezony může střídat pět hráčů, chceme kádr posílit ještě minimálně o tři až čtyři hráče. Konkrétní jména zatím neuvedu. Realizační tým zůstal pohromadě a doufám, že trenérovi vyjde nedělní úvodní utkání v Kozlovicích. Bude to zajímavé derby," připomněl ostrý start Hukvaldů do soutěže jejich předseda, jenž řadí k favoritům letošního ročníku celky Jakubčovic, Kopřivnice a Libhoště.

A s čím půjdou do letošní sezony Hukvaldy? „Jsme nováčci soutěže, takže cílem bude záchrana. Dvanáct let jsme I. B třídu nehráli, takže uvidíme, jak se nám bude dařit. Vedení oddílu bude spokojeno se středem tabulky. Ambice postupu do vyšší soutěže nemáme," přednesl závěrem cíle klubu Pavel Šlosar.

(dtb)