„Byl to hodně těžký zápas proti velice kvalitnímu soupeři. Domácí nás po většinu času přehrávali, hlavně dobře drželi míč. My jsme ale pozorně bránili a snažili se domácí zlobit hlavně po rychlých brejcích. Vypracovali jsme si tu několik příležitostí a naštěstí jednu z nich dokázali proměnit," řekl při rozhovoru frýdecký gólman.

Na vítězství vašich barev máte ale také velký podíl, vždyť gólovka Poznara na konci prvního poločasu či tutovka střídajícího Holíka po gólu vyloženě volaly?

U té šance na konci prvního poločasu jsem viděl, jak se Poznar snaží dostat na první tyč, tak jsem jeho pohyb kopíroval. Naštěstí mě trefil. U té druhé šance jsem se snažil roztáhnout ruce a pokrýt mu tak co největší plochu branky. Naštěstí moc nevymýšlel, jelikož asi zavřel oči a snažil se mě propálit. Možná kdyby zvedl hlavu, tak nějakou tu skulinku najít mohl.

Vítězství ve Zlíně je o to cennější, že si domů odvážíte konečně vychytanou nulu…

To máte naprostou pravdu, však si mě už kluci v šatně dobírali, kdy to konečně bude. V těch předešlých zápasech jsme dostali vždy po smolné brance. Dnes se však zásluhou všech kluků tu nulu udržet podařilo.

Po čtyřech kolech jste stále lídrem druholigové soutěže. Co takovému nástupu frýdeckého nováčka vůbec říkáte?

Určitě to nikdo z nás nečekal. Teď už nás ale musí všichni začít brát vážně. Nebaví nás totiž poslouchat, že jsme týmem odložených hráčů. My chceme být všem rovnocenným soupeřem.

Ještě před sobotním zápasem s Táborskem budete soupeřit s Třincem o postup v Českém poháru. Nenasadí přeci jen trenér Duhan do zápasu hráče širšího kádru?

Ono je úplně jedno, jestli do poháru nastoupí hráči širšího kádru nebo základ. My budeme chtít určitě vyhrát, jelikož právě Třinci máme z loňské sezony dost co vracet. Bylo by totiž velkou chybou utkání nějak podcenit nebo vypustit. Rádi bychom se na té vítězné vlně drželi co nejdéle. Kdybychom paní Štěstěnu urazili, to by se nám nemuselo v dalším zápase vyplatit.

Frýdek-Místek teď fotbalem doslova žije. I do Zlína za vámi zavítala početná skupina fanoušků. Co na jejich podporu říkáte?

To je něco fantastického. Když na hřišti vidíte, kolik vás zase přijelo povzbudit fanoušků. To si pak na hřišti nemůžete dovolit vypustit jakýkoliv souboj. Vše jedete, jak se říká, naplno. I z toho pohledu je super, že za námi jezdí. Patří jim za to velký dík.

Utkání ve Zlíně rozhodoval mezinárodně ostřílený a uznávaný sudí Královec. Pískala vás už někdy taková persóna?

To, že nás bude ve Zlíně pískat pan Královec, jsme se dozvěděli až den před zápasem. Pro nás je to samozřejmě pocta, že nás řídil rozhodčí s takovými zkušenostmi. Na hřišti bylo hned poznat, že má u všech fotbalistů respekt.