FK Fotbal Třinec U21 - 1. FC Slovácko 0:0

Dosud stačilo vždy jen několik málo minut a kolektiv trenéra Kamila Papugy v předchozích utkáních prohrával. Tentokrát si, stejně jako v premiéře na stadionu Mladé Boleslavi, začátek střetnutí pohlídal a uhrál poločasovou remízu. Třinečtí odvedli dobrou práci také v druhé půlce zápasu, a přestože se poprvé neprosadili střelecky, vyválčili premiérový bod, protože prvně také neinkasovali.

Stalo se tak i díky tomu, že defenzivní šiky zpevnil mladý obránce sousedního Frýdku-Místku Arber Preči, který přišel pod Javorový na hostování. Mezi nejlepší z jeho nových spoluhráčů patřili brankář Pavel Rohel, který úspěšně čelil několika gólovým možnostem protivníka a také forvard Marek Švábík, jenž měl dvakrát na kopačce první vítězství svého celku.

Přestože jsou hráči Třince v tabulce juniorské ligy prozatím poslední s jedním bodem, šéf třineckého klubu Karel Kula účasti v soutěži ani v nejmenším nelituje: „Potvrzuje se, že juniorská liga má pro naše mladé fotbalisty nezpochybnitelný přínos. Potvrzuje se, že to je kvalitní soutěž, usnadní jim přechod z dorosteneckého do mužského fotbalu. S druhou dorosteneckou ligou, kterou náš dorost hraje, se tato soutěž vůbec nedá srovnávat. Hráči se však na ni musí postupně adaptovat."

Rozhodčí: Marek, bez karet. Diváci: 131.

Třinec: Rohel Sporysz (82. Bulawa), Samek, Preči, Byrtus Hála, Voves, Malík, Musiol (70. Machala) Kyselý Švábík (90. Krzemieň). Trenér: Kamil Papuga.

Další výsledky 6. kola: Mladá Boleslav 1. SC Znojmo 4:1 (1:1), Hradec Králové FK Teplice 1:0 (0:0), Baumit Jablonec Příbram 0:1 (0:0), Brno FK Pardubice 2:0 (2:0), Baník Ostrava Liberec 0:1 (0:0), Varnsdorf Plzeň 1:1 (1:1), Sparta Táborsko 3:1 (3:0), Olomouc Dukla 4:1 (3:0), Bohemians 1905 Slavia 4:2 (3:0).

ROMAN BASELIDES