„V pondělí dopoledne mi trenér Sláma oznámil, že dává svou funkci k dispozici. Proto jsem svolal mimořádný výbor, abychom celou situaci ihned řešili a přijali rozhodnutí, co dál. Nakonec jsme po dvouhodinové diskuzi jeho rezignaci přijali, i když to nebylo vůbec jednoduché rozhodování," řekl místopředseda 1. BFK David Mareček, který zastupuje předsedu klubu Jaroslava Hovjackého v době jeho zahraniční dovolené a dodává: „Především chci za celý náš výbor poděkovat Josefu Slámovi za jeho práci, kterou pro frýdlantský klub udělal. On stojí za největšími úspěchy A mužstva v novodobé éře klubu," připomněl 5. a 6. místo v krajském přeboru a zisk stříbrných medailí na ME amatérských týmů v Rakousku. „Mužstvu jsem předal vše, co bylo v mých silách. Cítím, že nový impulz může klukům pomoci a já budu rád, pokud tomu tak bude. S Frýdlantem se loučím jenom v dobrém," svěřil se odstupující trenér Sláma.

Frýdlantští tak museli narychlo řešit obsazení pozice hlavního trenéra u A mužstva. Dnešním dnem tým přebírá Pavel Smatana, který ještě ve víkendovém kole vedl v krajském přeboru celek Českého Těšína. Rovněž jeho jméno je nesmazatelně zapsáno do éry úspěchů frýdlantského klubu. Smatana vedl zdejší A tým čtyři roky a dokázal s ním vybojovat postup z I. A třídy do krajského přeboru, ve kterém se nejlépe umístil na pátém místě.

„Pavel Smatana je sázka na jistotu, navíc je to respektovaná fotbalová osobnost. Šest let od jeho posledního angažmá je již dlouhá doba na to, aby přišel člověk, který není příliš spjat se současných mančaftem, ale poměry ve frýdlantském klubu dobře zná," vysvětluje jeho angažmá ve Frýdlantě Mareček. „Nad touto nabídkou jsem dlouho neváhal. Frýdlant je má srdeční záležitost a z mého předešlého působení vím, že tamní vedení jednalo vždy korektně a na spolupráci se proto znovu těším," okomentoval svou staronovou trenérskou štaci Pavel Smatana. Toho čeká v sobotním dopoledni (od 10.15 hodin, pozn. red.) nelehká premiéra, když Frýdlantští míří na hřiště třetích Vítkovic. Dodejme jen, že místo Pavla Smatany přichází do Českého Těšína Vlastimil Kula.