„Ten týden před zápasem jsem s naším masérem dělal už trénink zaměřený na kondiční věci. Od pondělka jsem se pak už normálně zapojil do přípravy. Sem tam jsem sice ještě cítil bolest, ale teď už je to dobrý," osvětlil svůj momentální zdravotní stav třiadvacetiletý obránce Frýdku.

Vaše dosavadní výsledky ve druhé lize z vás udělaly před derby favorita utkání. Nesvazoval vás tento fakt pak i na hřišti?
To si ani nemyslím, že bychom měli nějak svázané nohy. My chceme s Třincem vždycky vyhrát a nejinak tomu bylo i teď. Navíc poslední vzájemné zápasy vyzněly pro soupeře, ta motivace na naší straně určitě byla. Bohužel se nám nepodařilo dát branku, a to je pak problém.

Na soupeře jste vletěli, ale v první půli vás Třinečtí pustili pouze k zahrávání standardních situací. Víc jste toho neměli.
Mělo nám tam něco spadnout a zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. Pokud se nemýlím, tak soupeř na naší bránu vystřelil jen jednou a hned z toho byla branka. Když nedáme gól, tak je jasné, že nemůžeme pomýšlet na vítězství.

Pro vás to není pouze další porážka s rivalem, ale je to také první porážka v soutěži. Měli jste v hlavách myšlenku, kdy že to přijde?
Spíš jsme se soustředili na to, že chceme tu nepříznivou bilanci s Třincem konečně prolomit. I v novinách jsme si přečetli, že si k nám pořád jezdí pro výhry. To nás zdravě nakoplo a chtěli jsme jim to vrátit. Holt se to zase nepovedlo. Kdyby nás ale přehráli, přestříleli, tak neřeknu ani popel. My jsme však byli lepší, o to je to zklamání větší.

Souhlasíte, že ta síla vašeho týmu se ukáže v nejbližších zápasech, kdy vás čekají těžcí soupeři? (Frýdek hraje v následujících kolech ve Varnsdorfu, se Sokolovem, v Budějovicích, s Ústím a v Hradci, pozn. red.).
Určitě to mnohému napoví. Tyhle zápasy nás dokonale prověří. Neříkám, že jsme doposud hráli se slabými soupeři, ale teď se uvidí, co s námi první neúspěch udělá. Snad jsme tak psychicky odolní, že zvládneme i ty těžké zápasy, co nás teď čekají.

Sedmitisícová návštěva na druhou ligu, co na to říkáte?
To je velká paráda. Chtěli bychom tímto poděkovat všem fanouškům, kteří si tu cestu do Stovek našli a povzbuzovali nás. Pevně doufáme, že i přes tuhle porážku nás neopustí a nadále budou chodit na naše domácí zápasy v hojném počtu.

Obránce Valcířů Radek Coufal v obležení třineckých protihráčů.