Nebudou to mít však jednoduché, jelikož se prozatím nenašel nikdo, kdo by letos mostecké fotbalisty pokořil. Navíc, celek, za který nastupuje extřinecký útočník Martin Surynek, dostal pouhé čtyři góly. Dva mu dala před týdnem Viktoria Žižkov.

Třinečtí si v posledním kole zvedli sebevědomí nečekaným vítězstvím na stadionu vedoucího Frýdku-Místku. Branka kapitána Malíře jim přinesla třetí venkovní vítězství sezony. Zato doma si Třinečtí prozatím takříkajíc ani neškrtli. Prohráli shodně 1:2 se Sokolovem a Hradcem Králové, Vlašimi podlehli 0:1. „Jsme rádi, že vozíme body zvenku, ale je potřeba začít bodovat doma. Nemáme se na co vymlouvat, hráči vědí, že doma to není ono," přiznal ředitel Fotbalu Třinec Karel Kula.

Parta kolem kapitána Malíře se na svém stadionu pokouší o útočný fotbal, a přestože v některých momentech své protivníky zatlačí nebo alespoň častěji hraje na jejich polovině, výsledný efekt je skoro nulový. Třinečtí jsou horší v obou šestnáctkách, nedaří se jim střílet góly a pokaždé musejí smazávat náskok rivalů. „Zatímco my doma útočíme do plných, naši soupeři chodí do brejků. Dostaneme branku a pak to musíme otevřít. Venku je to přesně naopak, a to nám vyhovuje. Nebylo by od věci změnit taktiku, neútočit do plných a pustit do hry soupeře. Uvidíme, co vymyslí trenér," dodal Kula.

A co na to trenér Pavel Hajný? Bude jeho celek proti mosteckému Baníku více bránit nebo se vrhne do útočení? „Doma musíme útočit, jinak to nejde. Pro nás by bylo ideální, kdybychom na začátku dali gól, pak se mohli zatáhnout a čekat na brejky. Musíme tu nepříjemnou domácí sérii zlomit, a proto musíme i útočit," řekl trenér. 

(rom)