FK FOTBAL TŘINEC - FC VÍTKOVICE 3:0 (2:0)

Fotbalisté Třince se chtěli před vlastními fandy rehabilitovat za dvě prohry, které je stlačily do středu tabulky. Jejich kouč Jiří Neček poprvé provedl v sestavě výraznější změny. Jedenáctce v bílých dresech očividně prospěly, byla celý zápas lepší a zaslouženě si připsala tři body za vítězství.

Třinečtí začali s velkou chutí a už po několika minutách mohli vyhrávat. Tísněný Matůš v pádu zacílil těsně vedle a Szmeka upalujícího na brankáře rozhodil faulem Cverna. Útočník však souboj ustál, obešel i gólmana, jenže jeho střelu do prázdné brány vykopl právě Cverna.

Další nebezpečná akce už skončila gólem – domácí rychle rozehráli trestný kop, Hrdlovič poslal míč před bránu a Matůš se mohl radovat z první druholigové branky v třineckém dresu. Jeho parťák Szmek má gólových zářezů mnohem více, další přidal už v prvním poločase. Opět pláchl obráncům a svůj nájezd završil přehozením vybíhajícího brankáře. Před pauzou o sobě poprvé dali vědět i Ostravané, ale Lipčák střelu mladíka Klimka kryl.

Zatímco první poločas se odehrál na trávě, druhé dějství už spíše na vodě. Silně podmáčené hřiště kombinační hře vůbec nepřálo, jedinou volbou byly vysoké míče. Po jedné takové situaci a nedorozumění obrany se v gólové šanci ocitl Hesek, ale z hranice vápna vypálil nad Lipčákovo břevno.

S chutí hrající Třinečtí, kteří v první části hry přehrávali protivníka také v kombinaci, se dostali do několika dalších příležitostí. Při únicích Matůše a Szmeka Vítkovickým zadákům několikrát pomohly louže. Důležitým momentem byla 68. minuta, kdy brankář Vaclík další samostatný únik Szmeka zastavil faulem před pokutovým územím a byl vyloučen.

Náhradní brankář Vaško udržel neprůstřelnost jen do 82. minuty, kdy ho výstavní ránou, po níž se ještě míč svezl po břevně, překonal Lisický. Eismannovi se to už nepovedlo, protože jeho gólovou střelu zblokovali obránci. Poslední střelu na bránu poslal Adaszek, ale Vaško míč s námahou vyrazil do bezpečí.

„Terén dnes nenahrál nikomu, hlavně pak fotbalu. Druhý poločas, to už bylo vodní pólo. Myslím si, že rozhodující byla druhá branka, kdy soupeř udělal fatální chybu ve středu pole. Otáčet to za stavu 2:0 je hrozně těžké, navíc na takovém terénu. Možná, že kdyby padl ten gól na 2:1, by zápas asi byl ještě otevřený a pro nás by to bylo dost hektické. Právě třetím gólem se všechno zlomilo. Jsem rád, že jsme vyhráli a zvládli roli favorita,“ vrátil se hlavní kouč Třince Jiří Neček k víkendovému klání.

V neděli jeho tým čeká těžký zápas na stadionu Opavy, kde dříve působil. Zatím není jasné, zda bude moci využít služeb nové posily – 25letého nigerijského útočníka Ebuse Onuchukwueho, který ho svým výkonem zaujal v přípravném duelu proti juniorce Baníku Ostrava.

Branky:
25. Matůš, 38. Szmek, 82. Lisický. Rozhodčí: Býma, ŽK: Matůš, Eismann – Cverna, Krejčíř, ČK: 68. Vaclík, diváků: 1202.