FRÝDEK-MÍSTEK – VYSOČINA JIHLAVA B 3:1 (3:0)

Valcíři se před vlastním publikem opět prezentovali útočným pojetím. Již po čtyřech minutách hry chyboval na kluzkém terénu obránce Kučera, Soukup se prodíral před šestnáctku soupeře, kde byl nedovoleně zastaven dobíhajícím Naniašem. Rozhodčí Dorušák sice s udělením žluté karty neváhal ani vteřinu, ale tady by asi spíše slušela barva karty červené. Následný trestný kop kapitána Němce gólman Štěpanovský vyrazil, následná dorážka Chýlka skončila nad jihlavskou brankou. Pro domácí mladou naději skončilo utkání v 11. minutě. Chýlek musel vystřídat a diagnóza z nemocnice nakonec zní – zlomenina vnitřního kotníku.

„Z Radkova zranění jsem špatný. Je to velká škoda,“ smutnil nad zraněním svého svěřence po utkání asistent domácího trenéra Tomáš Chlebek, který syna exbaníkovce Chýlka trénoval v mládežnických týmech valcířů. Na hřiště přišel Kamil Kořínek, který se tak stává žolíkem Machalovy družiny. Ve 23. minutě totiž centr Málka z levé strany odhlavičkoval Cihlář pouze k volnému Kořínkovi, a ten krásnou křižnou střelou otevřel skóre zápasu – 1:0. Hosté se příliš k frýdecko-místecké brance nedostávali. Nejblíže k vyrovnání měli ale ve 36. minutě, kdy míč putoval po ose Chlup-Karlík až k volnému Vyskočilovi. Střelu hostujícího záložníka vyrazil Prepsl do bezpečí. Neuplynula ani minuta a Málek rozehrával na pravé straně standardní situaci. Míč z jeho levačky našel v hostující šestnáctce Literáka, který jemnou tečí zvyšoval na 2:0. Velice povedenou pětačtyřiceti­minutovku korunoval třetí brankou útočník Fromelius.

Po změně stran již tempo hry trochu opadlo. Valcíři zahrozili sice v 72. minutě nebezpečnou střelou Málka, ta však skončila vedle levé tyče Štěpanovského branky. Nakonec udeřilo na druhé straně. Po rychlé akci hostí se po centru Vyskočila prosadil prudkou střelou Kučera – 3:1. „Naše taktika zněla, že na soupeře chceme vletět hned od úvodního hvizdu. Škoda, že kluky trochu přibrzdilo nešťastné zranění Chýlka. Chvíli jsme na hřišti hráli v jiném rozestavení. Pak jsme se vrátil k naší agresivní hře a dali jsme tři branky. Kluky jsme pak v šatně nabádali k ostražitosti, aby se nestalo něco podobného jako Liberci v poháru. Ve druhé půli jsme už bohužel nedokázali navázat na náš výkon z prvního poločasu. Z vítězství máme ale velkou radost, bylo nesmírně důležité,“ hodnotil duel s jihlavskou juniorkou asistent domácího kouče Tomáš Chlebek.

Rozhodčí: Dorušák – Kondler, Jahoda. Diváci: 840. ŽK: Fromelius, Prokeš, Literák – Naniáš.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Hrdlička, Staněk, Prokeš – Chýlek (11. Kořínek), Němec (81. Cesnek), Literák, Málek – Soukup, Fromelius (70. Švancer). Trenér: Oldřich Machala.

Jihlava B: Štěpanovský – Kučera, Filip, Naniáš (46. Demeter), Cihlář – Drábek (62. Šandera), Karlík, Chlup (77. Netrda), Vyskočil – Procházka, Leligdon. Trenér: Josef Vrzáček.