FOTBAL TŘINEC – VYSOČINA JIHLAVA 0:0

Hráči, kteří třineckého kouče Jiřího Nečka ve Vlašimi výkonnostně nepřesvědčili, se ocitli na lavičce náhradníků. Součást obměněné základní sestavy Třince byl rovněž dorostenec Ondřej Buzek, který si ve svých 18 letech připsal první zápas ve druhé lize. Na hřišti strávil celých devadesát minut a ve spolupráci se zkušenějším Michaelem Hupkou se podílel na udržení čistého konta pro domácí celek.

Tradiční stopeři Chlebek s Kudělou v sestavě chyběli kvůli karetnímu trestu za čtyři žluté karty, potažmo za vyloučení. „Měl jsem určité obavy, zda to nová dvojice stoperů zvládne. Nemáme béčko, musel jsem si vypomoct dorostencem. Předtím jsem ho viděl hrát jen jednou, a to ještě v zápase, v němž dorost prohrál. Kdy jindy by ten kluk měl dostat šanci, když ne teď,“ položil si řečnickou otázku třinecký trenér, který byl s výkonem nadějného fotbalisty vcelku spokojený. „Buzek obstál velmi dobře a řekl si o další šanci. Já s mladými hráči pracuji rád, navíc improvizovaná obrana svůj úkol splnila.“

Jihlavští o slabším místu Třince dobře věděli, přesto ho nedokázali nijak narušit. „Celý týden jsme dobře věděli, že nebudou hrát stabilní obránci. Nebylo nám to noc platné. Domácí přeskupili řady a podali poctivý výkon. Mnohdy se stane, že když dáte šanci mladíkovi, on svou bojovností a snahou nahradí zkušenější spoluhráče. Tentokrát jsme se vůbec neprosadili. Proti Čáslavi jsme čtyři z pěti gólů dali hlavou. Dnes jsme nevyhráli první hlavu, z dvanácti třináctí rohů jsme nic nevytěžili. Zónově bránící domácí si vedli velice dobře, i když jsme měli výraznou výškovou převahu,“ ocenil kvalitu protivníka jihlavský trenér Luboš Urban.

V defenzívě odvedli dobrou práci i jeho svěřenci. Jihlavská obrana se zkušenými dlouhány Kadlecem a Pencem byla k nepřekonání. Také proto se Třinečtí dostali jen do několika šancí. Největší měl Onuchukwu, jenže po centru Bednarka hlavičkoval do tyče. Branková konstrukce se chvěla už i předtím, střelou z 20 metrů ji rozhoupal Tecl. Mladý forvard z Vysočiny se ještě dostal do dalších nadějných pozic, ale na třineckou defenzívu v čele s brankářem Lipčákem ani jednou nevyzrál. To stejné se vztahuje také na domácího útočníka Doležela, který nejdříve poslal vedle centr Eismanna a po změně stran nezužitkoval ani pobídku pohyblivého Stýskaly.

„Dneska se mi hrálo docela dobře. Ale nebylo to snadné, protože soupeř s námi běhal a navíc hrál dobře do těla. Nějaké šance jsme si vytvořili, měli jsme je proměnit. Na druhou stranu jihlavská obrana byla velice zkušená, neudělala žádnou závažnou chybu. Zkrátka jsme narazili na kvalitního soupeře,“ pochválil protivníka třinecký středopolař Petr Stýskala. Jeho družstvo proti Jihlavě vůbec na domácím hřišti bodovalo poprvé. Ve druhém dějství si udržovali herní převahu, z níž ovšem nic nevytěžilo.

Rozhodčí: Mikel – Handlíř, Večeřa. ŽK: Gába. Diváků: 615.

Třinec: Lipčák – Hrdlovič, Buzek, Hupka, Bednarek – Joukl (81. Malíř), Stýskala, Ceplák, Eismann – Doležal (62. Szmek), Onuchukwu (71. Matůš). Trenér: Jiří Neček.
Jihlava: Štěpanovský – Tlustý, Penc, Kadlec, Caha – Veselý, Šisler (79. Gába), Karlík, Krutý (91. Lovětinský) – Mašanovic (63. Vydra), Tecl. Trenér: Luboš Urban. (rom)