Třinec – Slezský FC Opava 1:1 (1:0)

Do sobotního derby vstoupila aktivněji Opava. Již ve čtyřiatřicáté vteřině se prodral do pokutového území Klesnil, chtěl zakončit, ovšem v rozhodujícím okamžiku byl míč odvrácen na rohový kop. Za zmínku pak stála ještě hlavička Mezlíka, jinak toho ale Opavští v dalších minut příliš nepředvedli. Nehrála jim hlavně záloha a v útočné fázi byli téměř bezzubí. V 15. minutě zatáhl balón téměř až k rohovému praporku Eeismann, odcentroval na Matůše, který uvolnil Malíře. Tomu nechali hosté až příliš prostoru a Novák byl na střelu k tyči krátký – 1:0. Střelec vedoucí branky se o pár chvilek později ocitl v další gólovce. Tentokrát Novák míč konečky prstů vyrazil. S hrou nebyl spokojen ani opavský kouč Jaroslav Horák, což dal najevo tím, že ve 36. minutě stáhl z trávníku nevýrazného Korčiana. Pět minut před poločasem se nemohl na nemohoucnost svých spoluhráčů dívat Mezlík. Přeskočil protihráče, potáhl balon, narazil si ho s Gondou a vypálil, ke smůle Opavských nad. Do kabin tak šli domácí s jednobrankovým náskokem, i když ani oni nepředváděli nějak oslnivý fotbal.

Na začátku druhého poločasu nejdříve svedl těžký souboj Klesnil s brankářem Lipčákem, hned z protiútoku putoval míč po ose Matůš – Doležal – Malíř a posledně jmenovaný opět prověřil kvality opavského gólmana. Neuběhly ani dvě minuty a Novák znovu zasahoval proti bombě Hanuse. V 55. minutě se blýskla Opava. Jenomže Čáp z dobré pozice přestřelil. S blížícím se závěrem utkání začal mít Slezský FC převahu. Nejdříve se v šestnáctce snažil prosadit Gonda, nastřelil ale protihráče. Vzápětí měl gól na kopačce Klesnil. Ocitl se zcela sám před Lipčákem, avšak netrefil branku. V 78. minutě to přišlo, Kolínek uvolnil Schaffartzika, ten šel do souboje s Chlebkem, který se dostal do tísně a poslal si míč do vlastní sítě. V samotném závěru se výsledek mohl ještě měnit. Dvě střely Hupky zneškodnil skvělý Novák. „Chtěli jsme bodovat, a to se nám podařilo,“ řekl trenér Slezského FC Opava Jaroslav Horák. „První poločas nebyl ale z naší strany dobrý. Po zbytečné chybě jsme dostali branku. Malíře měl na starosti Korčián, když ho nepohlídal ani při jeho druhé šanci, musel jsem ho střídat,“ přiznal Horák. „Ve druhém poločase jsme se zlepšili a vytvořili si i šance, konečná remíza je spravedlivá,“ zakončil Jaroslav Horák. „S prvním poločasem můžeme být spokojeni, krom gólu jsme měli ještě jednu velkou šanci. Ve druhé půli začala hrát Opava zodpovědně a gól si zasloužila,“ uznal trenér Třince Karel Kula. Třinečtí hráli i za svého kouče Jiřího Nečka, který měl v pátek dopravní nehodu. „Určitě jsme za trenéra hráli,“ řekl rázně autor třinecké branky Pavel Malíř. „Zpráva ho jeho nehodě nás zaskočila. Přejeme mu brzké uzdravení,“ vzkázal do frýdecké nemocnice trenérovi Malíř.

Branky: 15. Malíř – 78. Chlebek (vlastní). Rozhodčí: Ochotnický – Dobrovolný, Peřina. Žluté karty: Matůš – Kolínek, Klesnil. Diváci: 1013.

Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Kudela, Bednarek – Malíř, Ceplák, Hanus (75. Hupka), Eismann – Doležal (75. Onuchukwu), Matůš (88. Joukl). Trenér: Karel Kula

Opava: Novák – Kolínek, Mezlík, Uvíra, Čáp – Zapletal, Furik (73. Bíro), Gonda – Partyš (90. Wirth), Korčian (36. Schaffartzik)– Klesnil. Trenér: Jaroslav Horák.