SK Stonava – FC Libhošť 5:2 (0:2)

Trenér mužstva Miroslav Štěpánek mohl po utkání hodnotit poněkud rozdílné poločasy. „Ten první jsme sice prohráli, ale nebylo to tím, že bychom nebojovali. Předchozí vysoká výhra nad Raškovicemi nám paradoxně trochu uškodila. Ta první půle totiž byla názorným příkladem ukázkového podcenění soupeře,“ komentoval trenér Stonavy úvodní dějství.

V něm měl domácí lídr Minárik první dvě gólové šance, které ale neproměnil a soupeř po rohových kopech trestal. V šatně si domácí v klidu vše vyříkali a ve druhé části navázali na hru z prvního jarního duelu proti Raškovicím.

Start měli bleskový, neboť v 52. minutě snížil po spolupráci s Fraitem Kisel a načal obrat. V 58. minutě viděli diváci nejhezčí akci utkání, kdy Dluhoš našel skvostným centrem hlavu Minárika a ten vyrovnal na 2:2.

Otřesená Libhošť se nestačila ani vzpamatovat z rychlého srovnání a už prohrávala. Dluhoš přihrál Kiselovi a ten skóroval podruhé v zápase – 3:2. „Začali jsme více běhat, středoví záložníci zrychlili hru a hned se to projevilo na herním obrazu,“ pochvaloval si kouč Štěpánek.

Po další fotbalové akci a ose Šurin – Dluhoš – Minárik přidal posledně jmenovaný čtvrtý úspěch stonavského mužstva (zřejmě chtěl gólově dohnat kolegu Kisela) a na konečných 5:2 upravil po ukázkové kolmici Lodera kanonýr Frait. Situace sám na brankáře řešit umí.

„Každé utkání je jiné a z každého si lze vzít poučení a najít v něm pozitiva. Dnes si cením toho, že kluci prokázali morální charakter a dokázali takto otočit zápas. Vyzdvihl bych hlavně výkon Minárikova dvorního nahrávače Dluhoše,“ připomněl trenér zásluhy stonavského záložníka.

Zdeněk Dluhoš, autor tří gólových přihrávek, se loučil s domácím dresem skutečně ve velkém stylu. Zbytek jara totiž stráví na hostování v Dolních Datyních, které působí o soutěž níže.

Branky: 52. a 61. Kisel, 58. a 69. Minárik, 79. Frait – 18. Škopek, 32. Bednář.Rozhodčí: Beran, žluté karty: 2:2, diváci: 50.

Stonava: Janovský – Bystroň, Stračánek (70. Janáček), Šurin, Hančin – Petruňa, Kisel, Dluhoš, Vilém (50. Loder) – Minárik, Frait. Trenér: Miroslav Štěpánek.

Další zápas hraje Stonava na orlovské umělce v sobotu s Bystřicí.