Fotbal Třinec – Sparta Praha B 3:0 (1:0).

První trhlinu v plánech si hosté vyrobili ve 32. minutě, kdy brankář Švenger fauloval před šestnáctkou Štyvara a z ruky rozhodčího Adámka uviděl červenou kartu. Třinečtí výhodu jednoho muže v poli využili až na konci prvního poločasu, kdy se k pravé tyči trefil Štyvar. Tentýž hráč měl v 59. minutě velkou příležitost skóre navýšit, jenže náhradní gólman Mokrohajský jeho pokus vystihnul. Ještě v téže minutě našel Malíř volného Cepláka a Slezané vedli rozdílem dvou gólů. Další dobré příležitosti Radzinevičius s Malířem spálili, až v 81. minutě utekl Radzenivičius, v pokutovém území jej fauloval Krch a pískala se penalta. Tu s přehledem proměnil Malíř. V 90. minutě mohl ještě snížit hostující Jirouš, ale na Liptáka si nepřišel.

„Ze soupeře jsme měli respekt a pečlivě jsme se na něj připravovali. Utkání rozhodlo vyloučení a následný gól do šatny. Sparta hrála velice dobře kombinačně, my jsme však mohli dát dnes více gólů,“ řekl po utkání domácí trenér Ľubomír Luhový. „Výhru jsme domácím nabídli vlastními chybami. Kluci pak v oslabení bojovali, ale kdyby se hrálo jedenáct na jedenáct, bylo by utkání o něčem jiném,“ dodal trenér Pražanů Zdeněk Svoboda.

Klid do třineckých řad v zápase s rezervou pražské Sparty vnesl zkušený pravý záložník Pavel Malíř. Ve druhém poločase přihrál na druhý gól a před koncem zápasu ještě proměnil pokutový kop.

Po změně stran jste adresoval spoluhráčům dvě skvělé přihrávky. Štyvar ji nevyužil, Ceplák vzápětí ano.

Hupi (Hupka, pozn. red.) dal super míč mezi hráče, já jsem si ho jen posunul. Viděl jsem, že na přední tyč někdo nabíhá, ale protože tam byli dva Sparťani, dal jsem to na zadní. Cepi (Ceplák) tam byl sám a s přehledem ho uklidil k tyčce. Při akci Štyviho (Štyvara) to byla totožná situace, ale Štyvi nezachoval chladnou hlavu. Stejně jako já o něco později.

Máte na mysli samostatný nájezd na brankáře Mokrohajského, který vám vystihl kličku?

Přesně tak. První myšlenou bylo, že se ho pokusím přelobovat, protože vyběhl z brány. Podíval jsem se na míč, měl jsem ho trochu dál od nohy. Pokopl jsem si míč vedle brankáře. Dal jsem si to dobře, jenomže on byl strašně dlouhý, tak mi tam strčil ruce a zabránil gólu. Míč jsem mu vzal, ale jelikož tam doběhli obránci, už jsem ho nestihl poslat do brány.

Chuť jste si spravil proměněným pokutovým kopem. Střela šla po zemi, k levé tyči.

Byl jsem předem rozhodnutý, kam to dám, tam jsem i míč poslal. Kluci i trenér mi pak říkali, že jsem podklouzl, ale já jsem si v ten moment ani neuvědomil, že by mi měla stojná noha podjet.

Zatímco vloni na podzim jste neskóroval a nepřipravil ani jednu branku, letos jste se třikrát trefil a čtyřikrát přihrál na gól. Kde se vzala vaše fazóna?

Formu mám, ale není to jenom o mě. V poslední době jsme se chytli jako celek. Tým šlape, tahá za jeden provaz. Tak by to u kolektivního sportu mělo být. To, že pak začnou vyčnívat někteří jednotlivci, se občas stává.

Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Při pohledu na vás, kdy jste hýřil sebevědomím, mi připadalo, že starý pes cvičí nezkušené zajíce ze Sparty.

Tak je pravda, že něco tam bylo…Nám pomohlo vyloučení brankáře a gól do poločasu, kterým jsme se uklidnili. Sparťané nechtěli venku prohrát jedna nula, proto se snažili útočit. V jejich obraně vznikaly velké díry, které ale vyplývaly ze situace. Z toho, že jsme hráli o jednoho navíc.

Příští sobotu vyzvete Karvinou, váš mateřský klub. Co musíte udělat, abyste zvládli i druhý domácí duel?

Bude to derby. Pikantnost mu dodá fakt, že hosty povede náš loňský trenér Karel Kula. Na Karvinou se musíme stoprocentně připravit. Hlavně psychicky. Čeká nás úplně jiný zápas, soupeř do něho půjde hlava nehlava, na to musíme být nachystaní. Chceme Karvinou porazit a protáhnout šňůru vítězných zápasů. (rom)

Branky: 44. Štyvar, 59. Ceplák, 81. Malíř (pk). Rozhodčí: Adámek – Handlíř, Szarowski. ŽK: Ceplák, Štyvar – Krch, Mokrohajský. ČK: 32. Švengr. Diváci: 526.

Třinec: Lipčák – Lisický, Hupka, Kuděla, Joukl – Malíř, Rehák, Maroši (68. Byrtus), Ceplák – Radzinevičius, Štyvar. Trenér: Lubomír Luhový.

Sparta B: Švenger – Hašek, Krch, Rada, Smetana (76. Jirouš) – Kadeřábek (46. Putz), Glaser, Pavelka, Krejčí – Třešňák, Kraják (35. Mokrohajský). Trenér: Zdeněk Svoboda.