Třinecká zimní příprava proběhla v poklidu. Mírně ji narušila drobná zranění a nemoci některých fotbalistů (Štyvar, Malíř, Chlebek, Onuchukwu a Rehák) a také kosmetické úpravy v zápasovém harmonogramu. Výrazným zásahem je zraněné koleno zkušeného útočníka Štyvara, kterého čeká operace menisku.

V závěrečném přípravném zápase si tým trenéra Ľubomíra Luhového snadno poradil s Českým Těšínem, porazil ho 6:0. Z jedenácti střetnutí jich Třinečtí šest vyhráli, čtyři prohráli a v jednom remizovali. „V zimě jsme se snažili zkonsolidovat mužstvo a naučit fotbalisty vyhrávat. To byl náš hlavní cíl. Mimoto jsme se zaměřili na zlepšení fyzické kondice, k čemuž nám posloužilo kondiční soustředění v Bardějově a též zkvalitnění herního projevu,“ podotkl kouč Luhový.

Během zimy se obsazení kabiny jeho mužstva příliš nezměnilo. Po skončení podzimu se Třinečtí rozloučili s obránci Cihlářem (Jihlava), Bednarkem (Polsko) a útočníkem Doležalem (Olomouc). Další forvard Radzinevičius dal přednost konkurenční Karviné a záložník Maroši byl zapůjčen do prvoligového Brna. Novými posilami se stali útočník Mrázek (naposledy Nové Zámky), středopolař Oboya (Most) a krajní obránce Minarčík (Žilina). „Není vyloučeno, že k nám ještě někdo přijde. Hodil by se nám ofenzivní krajní hráč, nebo s výsledem do budoucna třeba stoper. Hráčský trh budeme bedlivě sledovat,“ zdůraznil Luhový.

Odvetnou část druhé ligy fotbalisté Třince zahájí v první březnovou neděli na stadionu beznadějně posledního Hlučína. „Už vím, které fotbalisty pošlu na hřiště. Nad jedním místem v sestavě váhám, konkrétně v ofenzívě. Před námi je nesmírně náročný zápas proti houževnatému protivníkovi. Pevně věřím, že se s ním vypořádáme a do soutěže vstoupíme pravou nohou,“ zakončil trenér Třince.

(rom)