FOTBAL TŘINEC – SK KLADNO 2:0 (2:0)

Dost možná se třinečtí příznivci šetřili na hokej, proto jich do hlediště dorazilo jen necelých pět stovek. Ti, kteří přišli, byli odměněni skromným vítězstvím domácího týmu, který se ze tří bodů na jaře radoval už počtvrté. Vstříc vítězství vykročil v 12. minutě, kdy se stoper Hupka dostal před protihráče, převzal míč a rozběhl se dopředu. Na jeho přihrávku si naběhl Oboya a následně posunul míč Hanusovi, jenž se tečovanou střelou z levé strany prosadil na jaře už popáté, díky čemuž je nejlepším střelcem týmu.

„Je dobře, že jsme dali brzo gól a pak si to, až na pár výjimek, ten zápas pohlídali. Byla tam hluchá místa, ale ta se vyskytují v každém zápase a nevyhnou nikomu. Jde jen o to, abych jich bylo co nejméně a abychom se jich pokud možno vyvarovali,“ pravil záložník Pavel Malíř. Po šedesáti minutách ho trenér Luhový stáhl ze hřiště a zkušený záložník tak přišel o titul nejvytíženějšího hráče, protože dosud na hřišti nescházel ani minutu.

Třinecké hráče hubené vedení neuspokojilo, snažili se přidat další góly. Oboya a Mrázek mířili vedle tyče, Hanus, Malíř a Mrázek pro změnu nad bránu. Na druhé straně nepochodili Sklenář s Kabelem. Třinec dal hostům uklidňující gól do šatny. Na podzim v Kladně remizoval jedna jedna díky Sieglovi, po jehož centru od rohového praporku si domácí dali vlastní gól. Standardní situaci nezvládli ani tentokrát. Siegl načechral míč Mrázkovi a ten zblízka mířil přesně.

„Už bylo načase vstřelit první gól za Třinec. Doufám, že tím se to nastartovalo a teď mi to tam začne padat častěji,“ věří utočník Třince Tomáš Mrázek. Do kabin se šlo tedy za stavu 2:0. „Neuhlídali jsme útočníka Mrázka, dostali jsme dva hloupé góly. Naše hra byla taková polovičatá, směrem dopředu musíme přidat,“ uznal kreativní středopolař poražených Petr Wojnar. Svou kariéru odstartoval v Třinci a přes Baník se dostal až do Kladna, odkud ovšem po sezoně někam odejde.

S Wojnarem přišla do hry kvalita. Přestože hosté měli optickou převahu, spoluhráči myšlenky Wojnara nevyužili. Stalo se tak i proto, že unikající Sklenář zaseknutím míče dal šanci stoperovi Kudělovi, který ho na poslední chvíli dostihl a ozbrojil. Po centru ze strany zahrozil Kabele, jeho pohotová střela skončila těsně mimo. Na výsledku se už ale nic nezměnilo.

„Zvládli jsme zápas proti těžkému soupeři. Hráčům tabulku neukazuji, protože nevypovídá o aktuální síle jednotlivých týmů. Proti houževnatému soupeři jsme podali disciplinovaný výkon, byť směrem dopředu se v našem herním pojetí vyskytly chyby,“ shrnul zápas trenér domácích Ľubomír Luhový. Příští sobotu se jeho celek představí v Sezonově Ústí, které si v prvním roce mezi druholigovou společností vede víc než dobře.

Branky: 12. Hanus, 45. Mrázek. Rozhodčí: Hájek, ŽK: Joukl Hupka, Malíř, Rehák - Procházka. Diváci: 481.

Třinec: Lipčák - Joukl, Hupka, Kuděla, Minarčík - Malíř (61. Lisický), Hanus (66. Ceplák), Siegl, Rehák, Oboya - Mrázek (90. Surynek). Trenér: Ľubomír Luhový.