FK FOTBAL TŘINEC – FK VIKTORIA ŽIŽKOV 1:4 (1:1)

Oslabení domácí začali výtečně, v 8. minutě unikl Surynek, odcentroval na zadní tyč a Ceplák halvolejem otevřel skóre. Aktivní Třinečtí byli při chuti, Hanus napálil břevno a Siegl tyčku. „Oběma nám střely náramně sedly, brankář se jen díval. Scházelo nám pár milimetrů, míč skákal po brankové čáře. Kdybychom zvýšili na 2:0 nebo 3:0, výsledek by vypadal úplně jinak,“ hořekoval třinecký záložník František Hanus.

Pražané před pauzou vyrovnali, Zapalač zahrál roh a Dočekal hlavou nedal Lipčákovi šanci. V úvodu druhého dějství propadl po autovém vhazování míč ve vápně Třince a Dočekal opět trestal. „Standardní situace bráníme špatně, to je náš problém. Ve skvěle rozehraném zápase jsme soupeře dostali na koně vlastními chybami,“ litoval obránce Třince Petr Lisický.

Jeho tým za stavu 1:2 vsadil všechno na jednu kartu, ale gólu se nedočkal, protože Ceplák po centru Malíře trefil potřetí v zápase tyčku a Mrázek z pětky přestřelil. Pražané vyčkávající na výpady do rozhoztené obrany byli produktivnější, po centrech Kaloda a Bořila z pravé strany se dvakrát prosadil Súkenník a přiblížil svému týmu druhou postupovou příčku. "Je to obrovská škoda, měli jsme to tak dobře rozehrané. V klíčových okamžicích nám chybělo štastí, za stavu 1:0 a 1:2 se nám do cesty postavila branková konstrukce,“ připomněl brankář poražených Martin Lipčák.

Branky: 8. Ceplák – 41. a 55. Dočekal, 71. a 78. Súkenník. Rozhodčí: Franěk, ŽK: Siegl, Minarčík – Zapalač.

Třinec: Lipčák – Lisický, Hupka, Rehák, Minarčík – Malíř, Hanus (75. Oboya), Siegl, Ceplák – Mrázek, Surynek. Trenér: Ľubomír Luhový.

(rom)