Mladí frýdecko-místečtí fotbalisté se přes okresní finále ve Staříči a následně pak krajské finále v Karviné probojovali až do mezikrajské baráže, které se hrálo v Prostějově. „I tam kluci uspěli a vybojovali si tak právo účasti na celorepublikovém finále, které se uskutečnilo v Bílině,“ přiblížil úspěch těchto mladých fotbalistů jejich trenér Alan Brojáč.

Finále, které se hrálo jako Memoriál Františka Veselého, se zúčastnilo osm nejlepších týmů z celé republiky. „I když jsme ve finále už výsledkově neoslnili, tak všechny odehrané utkání znamenaly jak pro hráče, tak i pro trenéry, obrovskou zkušenost. Už naše samotná účast ve finále je velkým úspěchem a zhodnocením tréninkové píle. Kluci potvrdili svůj výkonnostní růst, a to je pro nás, trenéry, obrovské povzbuzení pro další sportovní činnost,“ dodal Brojáč.

V základní skupině mladí valcíři nejprve podlehli Boskovicím 1:7, poté přišla porážka 1:5 s Ústím nad Labem a 0:4 s Náchodem. V duelu o konečné sedmé místo pak Frýdečtí porazili Třebíč 3:2 na pokutové kopy.

Konečné pořadí celorepublikového finále v kategorii mladších přípravek: 1. FK Kolín, 2. FC Boskovice, 3. FK Ústí nad Labem, 4. FK Bílina,5. FK Náchod-Deštné, 6. SK Klatovy, 7. Fotbal Frýdek-Místek, 8. SK FŠ Třebíč.

Frýdecko-místecký klub reprezentovali: Josef Bystřičan, Patrik Gogola, Tomáš Havránek, Tomáš Hodula, Josef Jaroš, Davis Kaszper, Daniel Kulhánek, Matyáš Mohyla, Kryštof Niesner, Daniel Packo, Tomáš Ruml, Jakub Rusek, Ondřej Voleník, Vojtěch Wojatschke, Karel Zrůnek a Nikolas Žiga.