Dorostenci Realu Lískovec si v uplynulé sezoně okresní soutěže dorostu nevedli vůbec špatně, když neprohráli ani jeden zápas. Dokonce na podzim neztratili ani bod, čímž ostatním soupeřům naháněli hrůzu. „Našim největším soupeřem byly jednoznačně Janovice, které se nechtěly vzdát šance na postup a po celou sezonu nepříjemně kousaly,“ připomněl si atmosféru loňské sezony trenér lískoveckých mládežníků Libor Nytra. Lískovec ale oba zápasy se svým sokem zvládl, když vyhrál shodně dvakrát 2:1. O postupu do okresního přeboru dorostu tak bylo rozhodnuto již dvě kola před koncem sezony. Největší zásluhu na tomto výsledku měla nová trenérská dvojice Libor Nytra – Jiří Flachs, která se před začátkem sezony musela nejprve s týmem seznámit. „Podařilo se jim to náramně, a za to jim patří obrovský dík. Celá dorostenecká parta byla opravdu výborná,“ podotkl hrající trenér lískoveckých mužů Martin Šrámek.

Nejlepším střelcem Realu byl Jan Laštovička, který dokázal v devíti odehraných zápasech nastřílet neuvěřitelných dvacet branek. „Honza si bohužel během zimní pauzy přivodil těžké zranění kotníku a celou jarní část nemohl za nás nastoupit. Jeho vrcholným kouskem byl dvojitý hattrick do sítě Metylovic. O korunu nejlepšího střelce okresu vlastně přišel až v posledním kole celé soutěže, kdy jej ostatní kanonýři přestříleli,“ pochválil nadějného hráče druhý trenér týmu Jiří Flachs.

Mladým fotbalistům Lískovce se tak konečně podařilo postoupit do okresního přeboru, kdy jim v předešlých třech sezonách utekl postup prakticky vždy o jeden bodík.