Frýdečtí na úvod sezony zamířili do Kunovic, kde svůj domovský stánek mají hráči Slovácka B. Proti valcířům se postavila jedenáctka mladíků, což mohlo svádět i k určitému podcenění soupeře.

„O žádné podcenění nešlo. My jsme se na zápas dobře připravili, ale zkrátka jsme selhali v koncovce. Jen já měl v první půli sólový nájezd, který jsem nedotáhnul do konce. Po změně stran jsme zase nedotáhli tři čtyři šance, takže o podcenění určitě nešlo,“ bránil se útočník Lipiny Hynek Prokeš, který v přípravě nastřílel společně se svým parťákem z útoku Petrem Soukupem shodně sedm branek.

Hynku, jak se vám první mistrovské utkání letošní sezony líbilo?
Z pohledu vývoje zápasu to jednoduché určitě nebylo. V prvním poločase jsme prohrávali, ale krátce po přestávce jsme stačili vyrovnat. Měli jsme tu určitě vyhrát, jelikož šancí bylo dost. Byli jsme lepší, škoda.

Považujete tedy konečnou remízu za ztrátu dvou bodů?
Určitě.

Vyrovnání bylo ale trochu šťastné….
Nemyslím si, kdyby to netečoval ten jejich hráč, tak hned za ním nabíhal Literák a ten by určitě míč trefil.

V závěru utkání jste byli lepší, ale co chybělo k tomu přesnějšímu zakončení a vstřelení druhé branky?
Podle mě jsme akce zbytečně rychle a zbrkle zakončovali. Zkrátka jsme je nedokázali dotáhnout až do konce. Chybí nám teď takový grif v té koncovce. Několikrát jsme mohli jít s míčem ještě dál, ale zbrkle jsme se jej zbavovali.

Mohlo zápas ovlivnit i úmorné vedro, které v nedělním dopoledni bylo?
To ani ne, počasí bylo pro oba celky stejné, takže na tohle si stěžovat určitě nemůžeme.