I. B třída – skupina C
Vendryně – Hnojník 4:2 (2:2).
Domácí fotbalisté v úvodu utkání ještě asi spali. Jejich protivník podnikal nebezpečné protiútoky a po jednom z nich Jochymek úspěšně dohrál kombinaci na jeden dotek. Zanedlouho se Mach prosmýkl mezi třemi protihráči a naservíroval míč Walicovi, který nemohl nedat. Za stavu 0:2 trefil Hlávka tyč a pak v obrovské příležitosti vypálil vedle. Vendryně se vzchopila a ještě do přestávky vyrovnala. Ploszkův roh zametl hlavou do sítě Stoszek a Kajfosz dopravil do sítě brankářem vyraženou střelu. Po změně stran už existovalo na hrací ploše jen jedno mužstvo. Na centr z pravé strany si naskočil Bilko a strhnul vedení na stranu domácích. Gurecký svou velkou šanci nevyužil, ale Chwastek po výkopu brankáře Csikána obral o míč obránce a upravil na konečných 4:2. Hosty několikrát podržel brankář Lamoš.

Vendryně: Csikán – P. Kohut, Fojcik, Broda, Mikula – Symerský (46. Bilko), L. Stoszek, Repaský, Gurecký – Ploszek (61. Franiok), Kajfosz (75. Chwastek). Trenér: Zdeněk Černek.

Hnojník: Lamoš – T. Jantoš – Volný (50. Fikoczek) – M. Stryja, A. Klus – Hlávka, Majer, Walica, Mach – M. Jochymek (85. P. Jantoš), Kušnirák. Trenér: Radim Majer.

Těrlicko – Nýdek 0:0. Nýdek přijel do Hnojníku oslaben, trenér Koloničný se musel obejít bez potrestaných Farugy a Martinčíka i Mrozka, Kluze a Plisky, jejichž příchody ještě nejsou dotaženy. Hosté na hřišti houževnatého Těrlicka podali bojovný výkon podpořený výborným výkonem brankáře Suszky, který nastupoval převážně v poli a mezi tyče se postavil po třech letech. Domácí fotbalisté hrozili zejména ze standardních situací, ale žádná jim nevyšla na sto procent. Skórovat mohli i hosté, ovšem Konderlovi, který nastoupil po delší pauze, Očadlíkovi i Přibylovi v zakončení scházel potřebný důraz.

Nýdek: Suszka – Strokosz, Hudzieczek, Blažek, Hadrava – Cienciala, Tlacháč, Konderla, Spratek, Frýda (70. Radek Labaj) – Očadlík (77. Přibyla). Trenér: Miloš Koloničný.

Oldřichovice – Dolní Lutyně 0:6 (0:3). Domácí fotbalisté prožili přímo hororovou premiéru. Ambiciózní Lutyně, pomýšlející na postup do vyšší soutěže, je v jejich hájenství zostudila šesti góly. Tři dala v prvním a tři ve druhém poločase. Celek ostříleného trenéra Mariána Krajčoviče do nové sezony vstoupil těžkým debaklem. „Lutyně vyhrála naprosto zaslouženě, předčila nás ve všech směrech. V letošní sezoně se bude pohybovat jinde než my, je to jede z nejžhavějších kandidátů na postup. My jsme se dostali k několika náznakům šancí, ale neporadili jsme si s nimi,“ přiznal zklamný předseda Oldřichovic Karel Turoň. Domácí navíc utkání dohrávali bez vyloučeného stopera Michala Sikory.

Oldřichovice: M. Pyszko – Michal Sikora – Smolka, Šinal, Hanke – Martin Sikora, Ligocki (75. Macura), Toráč, Huczala (46. Niemiec) – Huťka, Worek (60. D. Máj). Trenér: Marián Krajčovič.

Mosty – Hrádek 0:1 (0:0). Domácí fotbalisté posílení o extřineckého Zdeňka Cieslara a Petra Hrazdílka, který kopal třetí ligu v Dětmarovicích, vstoupili do nové sezony pod vedením trenéra Václava Joukla – otce třineckého záložníka Petra Joukla. Premiéra zhořkla nejenom jim, ale též Stoszkovi, který do Mostů přišel právě z Hrádku. V oboustranně vyrovnaném zápase se urodilo šancí doslova jako pověstného šafránu. Ujala se jen jedna, to když střídající J. Pav vybídl Kantora, ten si poradil s protihráčem a pak namířil do šibenice, čímž zajistil svému týmu tříbodový start do sezony. Šanci měl rovněž M. Pav, ale po samostatné akci nastřelil gólmana. Mostečtí zahrozili v úvodu střelou Hrazdílka, ale Sagan si s ní poradil.

Mosty: Datko – T. Nieslanik (81. Šafařík) – Mikulka – D. Nieslanik, Hrazdílek – S. Kufa (60. Běhal), Z. Cieslar, P. Kufa, T. Stoszek – Bula, P. Kolář (40. Lukosz). Trenér: Václav Joukl.

Hrádek: Sagan – P. Turoň – Bojko – V. Pszczolka, Mich. Szuscik – Szlauer, M. Pav, Dembinný, Byrtus – T. Kantor, Sztefka (61. J. Pav). Trenér: Stefan Franek.

Doubrava – Jablunkov 5:1 (5:1). Obrana Spartaku na hřišti nováčka soutěže uspořádala den otevřených dveří, po čtvrthodině domácí vedli 4:1 a po pětadvaceti minutách dokonce už 5:1. Hned v úvodu se domácí Baník dvěma střelami dostal do trháku, a přestože hosté po průniku Szücse a voleji Szotkowského snížili, zpátky do zápasu se už nedostali. Benjamínek jim zasadil další tři rány a ve druhém dějství si spolehlivě hlídal velmi příznivý a zároveň poněkud nečekaný výsledek. Jablunkov dohrál bez vyloučeného stopera Sikory, který uviděl druhou žlutou kartu.

Jablunkov: Pindor – Baselides, Čečotka (35. Harwot), Sikora, Jan Martynek (75. Kufa) – Świerczek (65. F. Martynek), Buchta, Jaroslav Martynek, Marekwica – Szücs, Szotkowski. Trenér: Jan Gomola.

Dobrá – Sedliště 0:3 (0:1). Pro někoho možná překvapivé, ale podle dění na hrací ploše naprosto zasloužené vítězství hostí. Svěřenci nového trenéra Nesrsty byli bojovnější, fotbalovější, prokázali větší chuť po výhře. Zatímco domácí si za celý zápas dokázali vytvořit pouze jedinou nadějnou příležitost, hosté kromě tří branek zahodili ještě řadu šancí. Brankář Baran však prokazoval své kvality a zlikvidoval nebezpečné střely Juřicy, Smichoviče i Bílka. Skóre utkání otevřel hned ve 3. minutě Juřica, na 2:0 upravil v 69. minutě střelou z hranice šestnáctky do šibenice Sekanina a výsledek pečetil v 82. minutě po centru Bílka střelou k tyči Juřica.

Dobrá: Baran – Bednárek, Gryžboň (60. Ďurfina), Horáček, Fojtík (73. Babiš) – Šmahaj, Javorek (70. Rečka), Palarčík, Filipčík – Imričko, J. Kowalík. Trenér: Stanislav Kowalík.

Sedliště: D. Majer – Mohyla (67. Kovalčík), I. Valas, T. Majer, Ručka – Sekanina (75. Kaloč), Bílek, Röschl, Bartečko – Juřica, Smichovič. Trenér: Petr Nesrsta.

Dolní Datyně – Dobratice 2:0 (0:0). Premiéra v krajské soutěži se fotbalistům Dobratic nakonec nevydařila. Vše podstatné se událo v závěrečné půlhodině. To nejprve dostal jeden z domácích hráč červenou kartu. „Přesilovku jsme zahráli ale hodně špatně. Soupeř byl dobrý, ale asi jsme si vybrali tu pověstnou nováčkovskou daň,“ smutnil po utkání hostující kouč Marián Korabík. Domácí hrozili rychlými brejky, po jednom z nich se ujali vedení. Na 2:0 pak Datynští zvyšovali v nastaveném čase po rohovém kopu.

Dobratice: Bouz – Skokan, L. Klesniak (40. Slavický, 70. I. Klesniak), Grygar, Liberda – L. Zeman, Marián Causidis, Lysek, T. Světlík – F. Zeman, Skotnica. Trenér: Marián Korabík.

I. B třída – skupina D
Libhošť – Staříč 5:0 (2:0).
O výsledku bylo rozhodnuto již po sedmi minutách hry, ve kterých hosté dvakrát inkasovali po trestném kopu a penaltě. Domácí pak chytrou kombinační hrou dohráli poločas bez větších problémů. Ani druhá polovina nebyla ze strany hráčů Staříče lepší. Po dvou vynucených střídáních se rozpadla jejich aktivita na polovině domácích a ti po brejkových akcích přidali další tři branky. Výkon hostů byl velkým zklamáním.

Staříč: Turek – Jukl, Janota, Váňa, Michna – Řezáč (36. Kozel), Pešek, Vrtný, Jurek, Knězek (53. Vojkovský) – Volný (21. Šištík). Trenér: Josef Sluštík.

Lichnov – Fryčovice 0:2 (0:0). V obou kolektivech se představilo několik nových tváří a tak zejména zpočátku byla hra rozháraná a plná nepřesností. V první šanci zápasu se objevil již ve 4. minutě D. Žurovec, ale koncovka se mu nevydařila. Domácí zahrozili v 18. minutě nebezpečnou střelou z trestného kopu, ale brankář Zapletal prokázal své kvality a střelu vytáhnul na rohový kop. Skóre se poprvé měnilo v 55. minutě, kdy hostující gólman dlouhým nákopem našel Černíka a ten nezaváhal. Lichnovští přidali na tempu a snažili se o vyrovnání, dobře hrající obrana svěřenců trenéra Barana je však do šancí nepouštěla. Rozhodnutí nakonec přišlo v 87. minutě, kdy střídající Janek po nedorozumění domácí obrany přidal po minutovém pobytu na hřišti prudkou střelou pod břevno druhý úspěch.

Fryčovice: Zapletal – Holub, Randják, Bujnoch (Zahradník), Bonk – Kobylák, D. Žurovec, P. Žurovec, D. Galásek – Černík (Kulhánek), Kužel (Janek). Trenér: Lukáš Baran.